Reklama

25 zielonych inwestycji zgłoszonych przez mieszkańców będzie miało duży poślizg

Redakcja
W Katowicach są problemy z realizacją inwestycji z Zielonego Budżetu. Zakład Zieleni Miejskiej ogłasza ponownie przetarg, który został rozstrzygnięty w marcu.

Zakład Zieleni Miejskiej ponownie szuka firmy, która zaprojektuje zielone inwestycje zgłoszone przez mieszkańców. Niedawno pisaliśmy o tym, że nie ma szans na ich zrealizowanie w terminie. Powodem jest rozwiązanie umowy z firmą, która miała wykonać projekty zadań wybranych w Zielonym Budżecie. ZZM podzielił zadania z zeszłorocznej edycji na 9 części i na każdą z nich zorganizował osobny przetarg. W ośmiu z nich brała udział firma Pro Plants Studio Projektowe Ewelina Fuszara z Gdyni, której udało się wygrać łącznie 5 przetargów.

Okazało się jednak, że ZZM nie miał z firmą kontaktu i choć termin zakończenia prac projektowych dobiegał końca, to nie było widać efektów. W związku z tym ogłoszono w zeszłym tygodniu ponowny przetarg. Dokładnie taki sam, jaki rozstrzygnięto na początku marca. Cztery zadania, które mają zostać zaprojektowane przez wybranego wykonawcę, to inwestycje zlokalizowane w Zawodziu, Muchowcu i os. Paderewskiego oraz w Śródmieściu. Chodzi o nasadzenia krzewów i pielęgnację zieleni w rejonie ul. Marcinkowskiego 11. W Katowickim Parku Leśnym jeden z mieszkańców zaproponował uzupełnienie roślin przy schodach prowadzących do Leśnego Potoku. Przy Bibliotece Śląskiej ma powstać lawendowy ogród, który ma pełnić rolę czytelni na wolnym powietrzu. Ostatni z pomysłów dotyczy nasadzeń drzew oraz innych roślin w rejonie ulic Szeligiewicza, Podchorążych i Astrów.

To pierwszy z pięciu przetargów, które musi ogłosić ZZM w związku z rozwiązaniem umowy. Samo projektowanie czterech wymienionych wyżej zadań ma kosztować prawie 40 tys. zł brutto. Chętne firmy mają czas do 3 sierpnia na złożenie ofert. Kolejne przetargi ZZM będzie najprawdopodobniej ogłaszał w najbliższym czasie. Pojawiły się też zamówienia publiczne dotyczące wykonania tych zadań, których projekty zostały, zgodnie z wymaganymi terminami, zakończone przez inne firmy. Dzięki temu niebawem jest szansa na wyłonienie wykonawców dla łącznie 22 zadań z Zielonego Budżetu, które można znaleźć w poniższych tabelach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*