Reklama

Zmiana na stanowisku dyrektora NOSPR

Ewa Bogusz-Moore podpisała umowę z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Piotrem Glińskim.

Ł. K.
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia ma nowego dyrektora. Ewa Bogusz-Moore podpisała już umowę z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego.

NOSPR ma nowego dyrektora. Przez ostatnie 18 lat instytucją kierowała Joanna Wnuk-Nazarowa. Zastąpi ją Ewa Bogusz-Moore, która w czwartek podpisała umowę z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego, Piotrem Glińskim. Bogusz-Moore została wybrana w wyniku przeprowadzonego w maju konkursu. Nowa dyrektor Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z wykształcenia jest wiolonczelistką. Obecnie pełni funkcję wicedyrektora Instytutu Adama Mickiewicza. Jest odpowiedzialna za strategię popularyzacji polskiej muzyki klasycznej na świecie. Dzięki opracowanemu przez niej modelowi działania programu Polska Music doszło do współpracy z wieloma międzynarodowymi instytucjami, m.in.: London Philharmonic Orchestra, Philharmonia Orchestra, London Symphony Orchestra, English National Opera, Berliner Philharmoniker, Los Angeles Philharmonic, Chicago Symphony Orchestra, Royal Opera House czy Cite de la Musique. W latach 2012-2013 koordynowała międzynarodowe obchody Roku Witolda Lutosławskiego.

Ewa Bogusz-Moore rozpocznie pracę na stanowisku dyrektora NOSPR 1 września br.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij