Reklama

Zderzenie Pendolino z samochodem osobowym. Są utrudnienia w ruchu pociągów

Zdjęcia Paweł Jędrusik.

G. Ż.
W Piasku koło Pszczyny doszło do zderzenia pociągu Pendolino z samochodem osobowym. Kierowca został przewieziony do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pociągi na trasie z Katowic do Bielska oraz do Żywca mają opóźnienia.

Przed południem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ul Powstańców Śląskich w Piasku koło Pszczyny Pendolino relacji Warszawa-Bielsko-Biała wjechało w audi A4. Samochód został zniszczony, ale 28-letni kierowca po wyciągnięciu z auta był przytomny i komunikatywny.

Pociągi na trasie Katowice-Wisła Głębce oraz Katowice-Żywiec mają duże opóźnienia. Przez ponad dwie godziny na odcinku Tychy-Pszczyna kursowała autobusowa komunikacja zastępcza. Teraz jeden tor został już udrożniony.

Na razie nie wiadomo dlaczego i w jakich okolicznościach doszło do zderzenia.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij