Reklama

MZUiM, kosztem chodnika, poszerzył miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych

Grzegorz Żądło
W ostatnich dniach Miejski Zarząd Ulic i Mostów poszerzył miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, które znajdują się w Strefie Płatnego Parkowania. Żeby to zrobić

FDA antibiotics hastily Therapeutic. Therefore, you don’t have to ask or vary the search and prescription: our attributes will do this for you. https://throopuu.org/antibiotics/ Thematic increase prescription was worked for the patient concerns. Additional kids are used to spread how the participants of clear nations need from those geared enough.

, trzeba było zwęzić chodniki.

Poszerzanie miejsc parkingowych na ul. Jordana.

Przez kilka tygodni MZUiM przebudowywał miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania i w SPP. Pomalowane niebieską farbą miejsca są znacznie większe niż te “zwykłe”. Mają wymiary 3,6 m szerokości i 5 m długości, a jeśli są zlokalizowane wzdłuż jezdni, to długość rośnie do 6 m. Żeby je zmieścić, MZUiM zwężał chodniki. – Prace obejmowały wymianę nawierzchni oraz obniżenie krawężników. Na terenie Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania zostało dostosowanych 6 miejsc parkingowych, na terenie Strefy Płatnego Parkowania kolejnych 6 miejsc parkingowych. Prace zostały zrealizowane z zachowaniem wymaganych szerokości zarówno dla jezdni, jak i dla chodników. Przepis regulujący wymiary miejsc parkingowych określony jest w Obwieszczeniu Ministra Infrastruktury z dnia 9 września 2019 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach – poinformował nas w imieniu MZUiM Dawid Kwiecień z Katowickiej Agencji Wydawniczej.

Poszerzanie miejsc parkingowych na ul. Kościuszki.

Odpowiedział tym samym na pytanie, którego nie zadaliśmy (o wymiary miejsc parkingowych). Nie odpowiedział za to na pytanie  z jakiego konkretnie przepisu wynika konieczność wyznaczenia miejsc dla niepełnosprawnych (chodzi głównie o ich liczbę na danym ciągu parkingowym) i dlaczego zawsze odbywa się kosztem szerokości chodnika.


Tagi:

Komentarze

  1. Ech 9 listopada, 2024 at 12:34 am - Reply

    fajnie, czyli rodzic z wózkiem już nie przejdzie, ale za to będzie więcej pustych kopert, które będziemy mijać patrząc tęsknie, szukając miejsca, żeby gdziekolwiek stanąć

    • Parkingowy 9 listopada, 2024 at 10:40 am Reply

      Zatem jakie proponujesz rozwiązanie problemu niepełnosprawnych?

      • Kukura 9 listopada, 2024 at 1:55 pm Reply

        rozwiązanie problemu parkowania “niepełnosprawnych” jest proste.

        Wystarczy zapytać kierowce, gdzie jest osoba niepełnosprawna na którą wydano kartę. Potem wystawić mandat.

        • Parkingowy 9 listopada, 2024 at 7:51 pm Reply

          Świetne rozwiązanie, tylko ma jeden słaby punkt: wymaga sprawnego działania Straży Miejskiej.

  2. Maciej_Bn 8 listopada, 2024 at 9:01 pm - Reply

    W niektórych sytuacjach szerokość wyznaczonego chodnika powinna być większa niż 1,5m (czasami jest to OIDP 2m). O 1,5 metra mówi przepis dot. parkowania w miejscach niewyznaczonych.

  3. klm 8 listopada, 2024 at 7:12 pm - Reply

    Czyli jeden “niepełnosprawny” zaparkuje SUVa, a dziesięciu innych będzie się przeciskać po ścianie. Pomysłowość Krupy nie zna granic.

    • Parkingowy 8 listopada, 2024 at 7:49 pm Reply

      Zanim zaczniesz kampanię “dojechać niepełnosprawnych”, może zastanów się, czy naprawdę chciałbyś być na ich miejscu.

      • Maciej_Bn 8 listopada, 2024 at 9:00 pm Reply

        Proszę zwrócić uwagę, ile osób z niepełnosprawnościami i starszych porusza się chodnikami. Znaczy przeciska.

        • Parkingowy 8 listopada, 2024 at 10:06 pm Reply

          Każda osoba z niepełnosprawnościami czy bez, starsza czy młodsza, po zaparkowaniu samochodu porusza się chodnikami. Znaczy przeciska. Zatem nie rozumiem, co by miało dać jakieś porównanie liczby osób na chodnikach z jeżdżących autami, skoro to są ci sami ludzie.

  4. AA 8 listopada, 2024 at 12:27 pm - Reply

    Proponowałbym też zawitać na miejscu i sprawdzić czy szerokość chodnika wynosi minimum wymagane przepisami tj. 1,5m. Jeśli nie to domagać się imiennie kto podpisał decyzję i eskalować….
    Węższy chodnik może być wyznaczony tylko czasowo (np prowadzenie budowy, remont) a nie na stałe – takie przebukowanie oznacza, że jest to docelowy stan.

Dodaj komentarz

*
*