Kredyty i pożyczki powinny być zaciągane po przeanalizowaniu sytuacji finansowej i wyciągnięciu wniosków czy będziemy w stanie obsłużyć zobowiązanie w terminie. To pozwala uniknąć zadłużenia i problemów z windykacją. Jednakże życie pisze różne scenariusze.
Czasem niespodziewanie twoja płynność finansowa może upaść z powodu utraty dochodów ze stosunku pracy, czy też niespodziewanych wydatków. Jednocześnie na koncie nadal będą widnieć wymagalne kredyty bądź chwilówki. Już wtedy warto pomyśleć nad konsolidacją zobowiązań wybierając korzystny kredyt konsolidacyjny na https://www.17bankow.com/kredyty-konsolidacyjne, aby móc spłacić wszystkie raty w terminie i uchronić się przed zadłużeniem.
Konsolidacja kredytów – gdzie najlepiej? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze oferty konsolidacyjnej?
Konsolidacja kredytów jest doskonałym pomysłem na uporządkowanie swoich finansów. Przy wyborze oferty konsolidacji warto jednak wziąć pod uwagę kilka elementów.
Gdzie najlepiej skonsolidować kredyt? Oto, elementy, które należy wziąć pod uwagę, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę konsolidacji:
- oprocentowanie,
- prowizja,
- RRSO,
- miesięczna rata zobowiązania;
- maksymalny okres i kwota kredytowania,
- całkowity koszt kredytu,
Konsolidacja kredytu – porównanie
Konsolidacja kredytu – jaki bank wybrać? To pytanie zadaje sobie każdy kto chce połączyć kilka zobowiązań w jedną, niższą ratę. Warto na własną rękę poszukać najlepszych ofert kredytów konsolidacyjnych w bankach lub pożyczek konsolidacyjnych w firmach pożyczkowych. Zrobisz to w rankingach kredytów na portalach finansowych, gdzie wpisujesz kwotę i okres kredytowania, a portal generuje najlepsze oferty.
W rankingach na samym szczycie widnieją oferty kredytów z BNP Paribas, Citi Handlowy, PKO BP Bank Polski, Alior Bank i Millennium Bank. Z kolei w sektorze pozabankowym popularnością cieszą się firmy oferujące pożyczki konsolidacyjne online jak: Bancovo, supergrosz.pl, lendon, hapipożyczki.pl.
Brak zdolności kredytowej a konsolidacja kredytu – gdzie najlepiej?
Jeśli masz małą zdolność kredytową, to bank zazwyczaj odmówi ci udzielenia kredytu konsolidacyjnego. W wyjątkowych sytuacjach może zgodzić się na konsolidację, ale już na dłuższy okres kredytowania, tak abyś bez problemu spłacił miesięczną ratę. Większe szanse powodzenia na uzyskanie konsolidacji gwarantuje zabezpieczenie w formie hipoteki. Jednocześnie należy to dokładnie rozważyć, gdyż w przypadku braku spłaty bank zajmie nieruchomość będąca przedmiotem hipoteki.
Konsolidacja kredytu bez zdolności jest możliwa. Warto zauważyć, że firmy pożyczkowe kierują się mniej restrykcyjną polityką finansową, dlatego też masz większe szanse na konsolidację, mimo niskich dochodów.
Zadłużenie a konsolidacja kredytu – gdzie najlepiej?
Konsolidacja kredytu z innego banku w wypadku zadłużenia jest w praktyce niemożliwa. Jednocześnie pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych jest trudna do osiągnięcia, nawet w sektorze pozabankowym. Każda instytucja finansowa sprawdza potencjalnych klientów w bazach dłużników. Jeśli tam widniejesz, to znaczy że masz już niespłacone w terminie zadłużenie, a twoja wiarygodność kredytowa nie przedstawia się najlepiej. By poprawić sytuację najlepiej mieć stałe, pewne źródło dochodów, co zwiększy twoje szanse na konsolidację.
Jednakże, jeśli nie otrzymasz kredytu, to warto zastanowić się nad ogłoszeniem upadłości konsumenckiej. Jest to instytucja pośrednia między egzekucją komorniczą a całkowitym umorzeniem zadłużenia. Ma na celu spłatę całkowitą zobowiązania i wyrwanie się ze spirali zadłużenia.
Artykuł sponsorowany