Jak tłumaczyli przed rozpoczęciem prac przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, budowę nowego ogrodzenia wymogła policja. Chodziło o względy bezpieczeństwa. Dlatego do wysokości 2,5 metra płot jest nieprzezierny, żeby kibice znajdujący się po obu jego stronach nie mogli się zobaczyć.
Ogrodzenie powstało w miejscu starego, zbudowanego z cegły. Umowa z wykonawcą, spółką Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Technicznych "ŚLĄSK", opiewała na 6,328 mln zł. Po końcowym rozliczeniu kosztorysów wzrosła o 499 237 zł. To jednak nie koniec wydatków. Do sumy 6 827 265 trzeba jeszcze doliczyć 485 155 zł za roboty dodatkowe. Łącznie płot kosztował więc 7 312 420.
Za tę sumę powstał nie tylko metalowy płot, ale też bramy i furty stadionowe oraz kołowroty wejściowe, punkt informacyjny dla widzów i posterunek policji, który będzie czynny podczas odbywających się imprez. Wyremontowane zostały też istniejące kioski biletowe.
Obecnie trwają odbiory techniczne ogrodzenia i usuwanie usterek.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze