Reklama

Będą nowe parkomaty w Katowicach

Ł. K.
Miasto chce kupić nowe parkomaty. Urządzenia, z których aktualnie korzystają kierowcy, już się nie sprawdzają. Wkrótce mają pojawić się lepsze parkomaty. W końcu będą przyjmowały nie tylko monety.

Parkomaty w Katowicach pojawiły się mniej więcej 3 lata temu. Łącznie jest ich 70. W strefie płatnego parkowania kierowcy mogą opłacić wyłącznie pełną godzinę postoju i zapłacić monetami lub kartą ŚKUP. Jednak miasto przygotowuje się do zmian. Jeden z powodów to kiepski stan techniczny obecnie używanych urządzeń. Urządzenia częściowo zastąpią te, które teraz stoją na ulicach Katowic. Jednak jak mówią urzędnicy, zakup parkomatów ma być „zagęszczeniem” sieci. Oznacza to tyle, że przez jakiś czas w użyciu będą dwa typy parkomatów. Nowe urządzenia staną m.in. na ul. Ceglanej i ul. Wita Stwosza, na których trwa przebudowa. – W tej chwili przygotowywana jest procedura przetargowa dotycząca zakupu 50 parkomatów. Te parkomaty, w przeciwieństwie do obecnych, będą posiadały nową funkcję. Jest to opłata, której będzie można dokonać za pośrednictwem karty bankomatowej – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy UM Katowice. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się też, że nowe urządzenia miałyby przyjmować również banknoty i akceptować płatności przez aplikacje mobilne. Miasto na parkomaty wyda ok. 1 mln zł. Na nadchodzącej sesji radni przegłosują zmiany w tegorocznym budżecie. Po tym MZUiM będzie mógł ogłosić przetarg. Dopiero po jego rozstrzygnięciu będzie wiadomo jakie parkomaty staną w Katowicach. Najprawdopodobniej nowe urządzenia pojawią się na przełomie 2018 i 2019 roku.

Podziel się informacją:


Komentarze

  1. richtich chop Maj 22, 2018 at 3:00 pm - Odpowiedz

    ile mają zamawiający lat ??? a co z płaceniem blikiem, telefonem itd…zacofanie czy celowe średniowiecze technologiczne ???

  2. Michał Maj 22, 2018 at 12:50 pm - Odpowiedz

    W trzy lata zużyły się parkomaty? Ktoś odpowie za takie marnotrastwo pieniędzy?
    Te parkomaty były nieużywalne, zakup biletu katorgą. Obawiam się, ze nadzór nad zakupem był zerowy,

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij