Reklama

Zwiedzanie bazy Kolei Ślaskich okazało się hitem. Dzisiaj kolejne zapisy

Redakcja
Kolejna okazja do zwiedzania bazy Kolei Śląskich w Katowicach. Oferta przygotowana specjalnie z okazji ferii zimowych spotkała się z dużym zainteresowaniem. Dzisiaj ruszają kolejne zapisy.

Zwiedzanie bazy Kolei Śląskich odbyło się po raz pierwszy w weekend rozpoczynający ferie zimowe. Zainteresowanie od początku przerosło oczekiwania przewoźnika. Planowano tylko jedną turę zwiedzania, ale ostatecznie trzeba było zorganizować 3 wycieczki do bazy przy ul. Raciborskiej. Łącznie z oferty skorzystało około 180 osób. Zgodnie z zapowiedziami, Koleje Śląskie bezpłatne zwiedzanie powtarzają w nadchodzący weekend. Wczoraj pierwsze 60 wejściówek rozeszło się w kilka minut. Dzisiaj będzie kolejna okazja do zapisania się na wizytę w bazie przewoźnika.
Wycieczka odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia, o godz. 12.00 na peronie 4 katowickiego dworca. Stąd uczestnicy zostaną zabrani pociągiem do bazy przy ul. Raciborskiej. Podczas zwiedzania pracownicy Kolei Śląskich opowiedzą o pracy kolejarzy, technicznych aspektach przygotowywania pojazdów do ruchu oraz zaprezentują zaplecze hali. Będzie można zajrzeć do kabiny maszynisty i zobaczyć pociąg od dołu.

W wycieczce udział mogą wziąć dzieci powyżej 5. roku życia. Hala nie jest przystosowana do przejścia dla osób niepełnosprawnych. Najmłodsi uczestnicy muszą przebywać pod opieką rodziców lub opiekunów. Każdy powinien pamiętać o wygodnym obuwiu i ciepłym ubraniu. Wycieczka potrwa 2 godziny. Zapisy na bezpłatne zwiedzanie ruszą dzisiaj o godz. 18.00. Chętni muszą się spieszyć, bo obowiązuje limit miejsc – 60 osób. Formularz do rejestracji znajduje się TUTAJ. Koleje Śląskie nie wykluczają, że zostanie zorganizowana jeszcze trzecia tura niedzielnego zwiedzania bazy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*