Reklama

ZTM szuka chętnych do liczenia pasażerów

Redakcja
Po raz kolejny Zarząd Transportu Metropolitalnego szuka chętnych do liczenia pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej. ZTM płaci 30 zł brutto za godzinę.

Badane obejmie co najmniej 24 linie. Na każdej z nich liczący będą pracowali przez cały dzień. Chodzi o to, żeby uwzględnione zostały wszystkie kursy w dzień roboczy, sobotę i w niedzielę.

Wśród tych 24 linii nie ma tych, na których są bramki liczące. Niewykluczone, że badanie obejmie także inne linie, ale będzie to zależeć m.in. od naszych możliwości finansowych – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM.

Co ważne, każda osoba, która będzie liczyć pasażerów, musi mieć ważny bilet ZTM. Musi go kupić na własny koszt.

ZTM planuje nawiązać współpracę z około 40 osobami. Liczenie pasażerów ma się rozpocząć w październiku i potrwa kilka tygodni.


Tagi:

Komentarze

 1. AA 20 września, 2020 at 10:04 am - Reply

  Czy aby przypadkiem w pojazdach ZTM nie zamontowano czytników/ kasowników systemu ŚKUP?
  Przecież podstawową funkcjonalnościa takiego systemu powinna być możliwość policzenia pasażerów / skasowanych biletów na każdym z kursów z dokładnością do 1 przystanku?
  A nie – czekaj KZKGOP chyba nie pomyślał że tam można ….. i nie zawarł tego w zamówieniu systemu…..

  • P Śl 20 września, 2020 at 11:56 am Reply

   I co, system ma policzyć ludzi z papierowymi biletami, Mobiletem , gapowiczów i ludzi, którzy mają miesięczne? Ze swoim myśleniem nadawałbyś się do KZK GOP.

   • AA 20 września, 2020 at 2:11 pm Reply

    Mobilet czy SkyCash przekazuje dane o loklaizacji wiec nie widzę tu problemu
    Dla mnie absurdem jest fakt wysyłania osób liczących frekwencję.
    To można zrobić automatycznie w XXI wieku to nie jest jakaś „magia”

    • P Śl 20 września, 2020 at 3:12 pm Reply

     Mobilet przekazuje dane o lokalizacji? Pokaże gdzie kto wsiadł i wysiadł? Pokaże, w którym autobusie był na podstawie GPS albo lokalizacji BTSów? Kto ci takich głupot naopowiadał? Bramki liczące są, ale tylko część autobusów je ma, poza krązą legendy o jakości tych badań. Sam mam takie badania (ale niestety bez legendy i muszę się domyślać) z ekspresu Dąbrowa – Katowice i z tego co widzę to te bramki mają problem z poprawnym dodawaniem, a co tu mówić o wykrywaniu ludzi.

     • AA 20 września, 2020 at 8:38 pm Reply

      To zerknij w uprawnienia aplikacji SkyCach oraz Mobilet – z jakich elementów twojego samrtfona korzystają. To że Ty nie widzisz gdzie i jakie dane są wysyłane do operatora aplikacji to wcale nie oznacza że dane nie są wysyłane.
      Doczytaj poza tym co to są metadane – oraz ich analiza.
      Nie trzeba koniecznie wiedzieć ze to Jan Kowalski kupił bilet na przystanku Katowice Rondo.
      Z danych lokalizacyjnych i czasu można w łatwy sposób poprzez aproksymację miejsca gdzie się znajduje telefon dowiedzieć się że pan Jan szbko poruszał się do Bytomia, i gdzie mniej więcej wysiadł – a pózniej poruszał sie zdecydowanie wolniej (czyli pieszo).

      • roleks 21 września, 2020 at 11:43 am Reply

       Jeśli jadę na paierowym bilecie to mnie żadna aplikacja nie zliczy. I wtedy potrzebny jest człowiek do liczenia pasażerów. Telefonu też nie muszę mieć przy sobie żeby wsiąść do autobusu.

      • P Śl 21 września, 2020 at 8:48 am Reply

       Można mniej więcej stwierdzić… weź się już nie pogrążaj tymi mądrościami. Zresztą to i tak nic nie zmienia, bo po co komu ta informacja skoro nie ma informacji o innych osobach w autobusie.

 2. Piotr 18 września, 2020 at 4:27 pm - Reply

  Byłbym zainteresowany niestety nigdzie nie ma tej oferty pracy. Godziny pracy bez znaczenia . Może być umowa zlecenie lub umowa o dzieło dla mnie to bez znaczenia. Gdzie szukać linków do tej pracy?!

Dodaj komentarz

*
*