Reklama

ZTM likwiduje 40 Punktów Obsługi Klienta i uruchamia Portal Klienta

Redakcja
Zarząd Transportu Metropolitalnego przenosi obsługę do sieci. Znikają Punkty Obsługi Klienta, a alternatywą dla nich ma być nowa zakładka na stronie organizatora transportu. Zamówione do POK karty ŚKUP zostaną przekazane do innych punktów.

Sieć czterdziestu punktów przygotowanych ze współpracy z mBankiem nie będzie już obsługiwała pasażerów. Chodzi o Punkty Obsługi Klienta. Niedawno ZTM poinformował o ich likwidacji. Stacjonarna obsługa klienta nadal będzie prowadzona w POP, czyli Punktach Obsługi Pasażera. Tych jest 10. Znajdują się w: Bytomiu (pl. Wolskiego), Chorzowie (Rynek 8/1), Gliwicach (pl. Piastów 2), Katowicach (dworzec kolejowy, ul. Pocztowa 10, Barbary 21 A), Piekarach Śląskich (ul. Jana Pawła II 46), Sosnowcu (ul. Warszawska 3/17), Tychach (al. Marszałka Piłsudskiego 12),
Tarnowskich Górach (ul. Pokoju 1).
Zarząd Transportu Metropolitalnego zachęca jednak do załatwiania spraw online poprzez nową zakładkę e-POP. – To odpowiedź na zgłaszane do nas sprawy. Chcemy, by pasażerowie poświęcali jak najmniej czasu na szukanie odpowiedniej strony i interesujących ich informacji. W e-POP zrobią to szybciej i sprawniej, i co ważne w bezpieczny sposób – mówi Małgorzata Gutowska, dyrektor ZTM.  Na portalu klienta znalazły się narzędzia do zarządzania kartą ŚKUP, wyszukiwania połączeń i rozkładów jazdy. Za pośrednictwem nowej platformy można również złożyć wniosek lub skargę. Internetowy POP ułatwia również pobranie aplikacji „Mobilny ŚKUP” oraz bezpośrednio przekierowuje do Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, gdzie możliwe jest np. sprawdzanie odjazdów w czasie rzeczywistym. Platforma e-POP jest już dostępna na stronie internetowej ZTM w zakładce Kontakt. Nową propozycję organizatora transportu znaleźć TUTAJ.

Z powodu zakończenia działalności POK zamówione do 6 marca karty ŚKUP będzie można odbierać jeszcze do jutra, do 20 marca. Od 22 marca nieodebrane z Punktów Obsługi Klienta karty zostaną przekazane do Punktów Obsługi Pasażera. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*