Reklama

Zrujnowane zieleńce w strefie kultury mają zostać odnowione

G. Ż.
Kiedy śnieg stopniał, widać jak bardzo zniszczone po szczycie klimatycznym są zieleńce w strefie kultury. Wszystkie mają zostać odnowione jeszcze przed Wielkanocą.

Przez kilka miesięcy na parkingach w strefie kultury trwała budowa, a potem demontaż hal, w których obradowali uczestnicy Szczytu Klimatycznego COP24. Mimo że wszystko odbywało się jesienią i zimą, mocno ucierpiały trawniki i zieleńce. Niektóre zostały zniszczone tak bardzo, że trzeba je „urządzić” od nowa. Mają się tym zająć Międzynarodowe Targi Poznańskie, które na zlecenie rządu przygotowywały infrastrukturę na COP24. – Takie porozumienie zostało zawarte jeszcze przed przekazaniem terenu Targom. Kiedy tylko pogoda na to pozwoli, ma się rozpocząć rekultywacja i odnawianie zieleni w strefie kultury. Miasto będzie oczywiście brało udział  w odbiorze prac – mówi Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach.

Według wstępnych założeń, nowa zieleń ma być gotowa jeszcze przed Wielkanocą, czyli do 20 kwietnia.


Tagi:

Komentarze

 1. Ormi 20 lutego, 2019 at 6:55 pm - Reply

  To będą syzyfowe prace, jeśli nastąpi tam tylko proste odnowienie, odtworzenie tego co już tam było wcześniej urządzone.
  Przy pierwszej nowej warstewce śniegu samochody na płaskiej przestrzeni będą znowu rujnować trawniki.
  Te trawniki powinny być obrzeżone wystarczająco wysokimi krawężnikami, a ścieżki piesze nie mogą być prowadzone przez trawniki zbyt fantazyjnie.
  Nie sądzę, by MTP odnawiały teren według takich wskazań, bo to byłby dla nich niezasłużenie zbyt wysoki wydatek.
  Dlatego, by sprawę definitywnie rozwiązać poprawnie musi być dokonana dodatkowa interwencja ze strony władz miejskich.

Dodaj komentarz

*
*