Reklama

Zmiany na DK 86. Zaczynają się utrudnienia

Redakcja
Skrzyżowanie dwóch ruchliwych dróg od piątku będzie przygotowywane do kolejnego etapu robót. To oznacza spore utrudnienia na trasie Katowice-Tychy.

Duże zmiany dla kierowców to dopiero przygotowania do poważnych utrudnień na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 81 i 86 (czyli ul. Pszczyńskiej oraz ul. 73 Pułku Piechoty). Przebudowa węzła trwa, ale teraz drogowcy przygotowują się do wprowadzenia organizacji ruchu, która ma obowiązywać co najmniej 12 miesięcy. Więcej o zmianach na wysokości Giszowca pisaliśmy TUTAJ. Jeszcze pozostało do nich kilka dni, bo mają obowiązywać od poniedziałku, 27 maja. Jednak już w piątek kierowcy będą mogli odczuć pierwsze ograniczenia na drodze. 24 maja jezdnia wschodnia ul. Pszczyńskiej zostanie zwężona. Oznacza to, że kierowcy w kierunku Sosnowca i Częstochowy pojadą jednym pasem ruchu na całym odcinku planowanej przebudowy.

Poza tym zmieni się także organizacja ruchu na ul. Gospodarczej. Od piątku pierwszeństwo będą miały pojazdy poruszające się od ul. Murckowskiej. Na ul. Gospodarczej (w rejonie skrzyżowania z ul. Murckowską) zostaną zamontowane progi wyspowe oraz znaki informujące o zmianie pierwszeństwa ruchu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*