Reklama

Zmiany kadrowe w obozie prezydenta Katowic

Maciej Biskupski (z lewej) został przewodniczącym klubu radnych Forum Samorządowe i Marcin Krupa.

Grzegorz Żądło
Marek Chmieliński nie jest już przewodniczącym klubu radnych Forum Samorządowe i Marcin Krupa. Zastąpił go Maciej Biskupski. To efekt decyzji prezydenta Marcina Krupy, który chce nieco odmłodzić swój obóz.

Przy okazji ostatnich wyborów samorządowych znacznie odmłodzone zostało ścisłe kierownictwo urzędu. To Piotr Uszok zdecydował, że dłużej wiceprezydentami nie będą Krystyna Siejna i Michał Luty. Chodziło o pokazanie, że naprawdę idzie nowe. Ich miejsce zajęli znacznie młodsi Marzena Szuba, Mariusz Skiba, Bogumił Sobula i Krzysztof Mikuła. W miejsce tego ostatniego, po jego rezygnacji, wskoczył Waldemar Bojarun.

Mniejsza pokoleniowa zmiana zaszła w Forum Samorządowym, choć i tu pojawiło się kilka nowych twarzy. Jednak władzę, zarówno w radzie, jak i w samym Forum nadal dzierżyli doświadczeni: Siejna (przewodnicząca rady miasta) oraz Marek Chmieliński (szef klubu). Wczoraj ten ostatni podał się do dymisji. Jak mówią członkowie klubu, najpewniej zasugerował mu to prezydent. Dymisja została przyjęta, a na następcę Chmielińskiego, Marcin Krupa wskazał Macieja Biskupskiego. Wszyscy, poza samym zainteresowanym, głosowali „za”. Chmieliński został przesunięty na wiceprzewodniczącego, a sekretarzem pozostał Krzysztof Pieczyński.

Funkcja przewodniczącego klubu ma przede wszystkim znaczenie prestiżowe. Daje też pewne uprawnienia, jak m.in. zabieranie głosu w imieniu klubu podczas debaty budżetowej czy sesji absolutoryjnej.

Ta zmiana to sugestia, że w Forum Samorządowym do głosu zaczynają dochodzić młodzi. To również wotum zaufania ze strony prezydenta dla samego Biskupskiego. Początkowo on, jak i kilku młodszych radnych, próbowali wybić się na niepodległość. Szybko jednak zostali sprowadzeni na ziemię i zrozumieli, że wszyscy w Forum muszą mówić jednym głosem. Teraz powoli odbierają nagrodę za lojalność.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*