Reklama

Zmiana na stanowisku skarbnika Katowic

Danuta Lange została nowym skarbnikiem Katowic.

Ł. K.
Zmiana na ważnym stanowisku w katowickim urzędzie. Dotychczasowa skarbnik Katowic po ponad 25 latach odchodzi z urzędu i skupi się na pracy w metropolii. Nowym skarbnikiem została Danuta Lange.

O tym, że Danuta Kamińska odejdzie z pełnionego przez 16 lat stanowiska skarbnika Katowic (w urzędzie miasta pracowała ponad 25 lat) było wiadomo już od września ubiegłego roku. Podczas czwartkowej sesji radni odwołali dotychczasową skarbnik. Przez ostatnich kilka miesięcy Danuta Kamińska łączyła pracę w urzędzie z zasiadaniemw w zarządzie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Na stanowisko skarbnika została powołana Danuta Lange, bliska współpracowniczka Kamińskiej.

Nie szukaliśmy daleko, tylko w najbliższym otoczeniu pani skarbnik, osoby kompetentnej. Osoby, która równie dobrze „czuje” to miasto. Wiemy doskonale, że będzie równie dobrze prowadzić to miasto pod kątem finansowym – mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Podczas sesji rady miasta zażartował, że zmienia się wyłącznie nazwisko, więc polityka finansowa będzie najprawdopodobniej również realizowana w tym samym kierunku. – Jak powiedział pan prezydent, mam nadzieję, że będzie to polityka kontynuacji. Liczę bardzo na państwa współpracę, ze swojej strony gwarantuję otwartość – mówiła nowa skarbnik.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*