Reklama

Złodzieje wchodzą do mieszkań przez balkony. Policja ostrzega przed włamaniami

Redakcja
Policja i spółdzielnia mieszkaniowa przestrzegają mieszkańców przed włamywaczami. W ostatnim czasie złodzieje są aktywni na północy Katowic. Odnotowano wzrost włamań.

Okres wakacji to czas wzmożonej aktywności złodziei. Na północy Katowic dochodzi ostatnio częściej do włamań. Komisariat II policji, który obszarem działania obejmuje m.in. Koszutkę, Bogucice, Dąbrówkę Małą oraz Józefowiec i Wełnowiec, ostrzega przed włamywaczami. Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa opublikowała komunikat w tej sprawie, żeby przestrzec mieszkańców Wełnowca. Zgodnie z nim, sprawcy mają włamywać się do mieszkań znajdujących się na parterze, 1. piętrze lub 2. piętrze budynków. Do mieszkań wchodzą najczęściej przez balkony.

„W związku z powyższym Policja apeluje o zabezpieczenie swoich mieszkań podczas nieobecności spowodowanej wyjazdem wakacyjnym. Mieszkańcy powinni poinformować swoich najbliższych sąsiadów, rodzinę o planowanym wyjeździe wakacyjnym, aby sąsiedzi czy rodzina zwrócili uwagę na ich mieszkanie” – czytamy w komunikacie KSM.

Policja potwierdza, że w ostatnim czasie liczba włamań w tym rejonie wzrosła o jedną czwartą w porównaniu do minionego miesiąca. Mieszkańcy, którzy zauważą podejrzane, dziwnie zachowuje się osoby, obserwujące balkony lub chodzące po nich, powinni natychmiast dzwonić pod numer alarmowy 112, numer 997 lub bezpośrednio do komisariatu II numer tel. 47 851 36 50. Informacje w sprawie włamań zostały rozwieszone na klatkach schodowych budynków  KSM.


Tagi:

Komentarze

  1. Martin 5 sierpnia, 2022 at 7:41 am - Reply

    Od 3 lat w Piotrowicach-Ochojcu działa grupa złodziei okradających głównie piwnice i do tej pory nikogo nie złapano.

  2. Luk 4 sierpnia, 2022 at 8:32 pm - Reply

    Dzwonić na 112? Po co, żeby im połączeń nabić? Ostatnio dzwoniłem, i w godzinę się nie zjawili policjanci. Później musiałem już zakończyć moją obserwacje.

Dodaj komentarz

*
*