Reklama

Złodzieje ukradli kable z kamienicy i mieszkańcy sąsiedniej stracili dostęp do internetu. Naprawa się przedłuża, bo budynek jest pod opieką konserwatora zabytków

Grzegorz Żądło
Mieszkańcy kamienicy w centrum Katowic od kilkunastu dni nie mają dostępu do internetu. Wszystko dlatego, że złodzieje ukradli kable Orange. Jak tłumaczy spółka, przywrócenie usług się opóźnia, bo budynek, w którym doszło do kradzieży, jest pod opieką konserwatora zabytków, a ten stawia konkretne wymagania odnośnie odtworzenia kabli.

O problemie poinformował nas kilka dni temu jeden z mieszkańców, a jednocześnie klientów Orange. – Może zainteresujecie się tematem masowej awarii w Orange w centrum Katowic. Trwa już od początku lutego, a końca nie widać. Firmy mają poważne problemy z działalnością. Nie działa internet i telefon – napisał pan Tomasz.

Dodał, że do Orange kierowane są liczna zapytania i skargi. – Jedyna informacja jest taka, że taki stan będzie do końca lutego. Jeśli ktoś dodzwoni się do konsultanta, co jest sporym wyzwaniem, to proponują 20 mb codziennego doładowania do telefonu, co oczywiście nie rozwiązuje problemu, kiedy abonenci mają internet „domowy„.

Wojciech Jabłczyński, rzecznik prasowy firmy Orange, potwierdza, że w centrum Katowic klienci nie mają obecnie dostępu do usług. Zapewnia jednak, że awaria nie jest masowa, a dotyczy jedynie 4 odbiorców indywidualnych i dwóch biznesowych, zlokalizowanych przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Żwirki i Wigury. – Przyczyną kłopotów naszych klientów w rejonie ulic Kościuszki i Żwirki Wigury była kradzież kabli rozdzielczych, które były zlokalizowane na elewacji budynku przy ul. Kościuszki 29. Zdarzenie miało miejsce 9 lutego. Budynki, przez które przebiega infrastruktura Orange, są obecnie remontowane i zostały ogrodzone, co utrudniło do nich dostęp i szybką naprawę. Dodatkowo, w związku z decyzją konserwatora zabytków, musimy przebudować infrastrukturę w taki sposób, aby została odtworzona z pominięciem ścian budynku. To wymagało przeprowadzenia dodatkowych analiz i przygotowania planów przebudowy. Prace planujemy przeprowadzić w dniach 23-26 lutego 2022. Po ich zakończeniu mieszkańcy ulic Kościuszki i Żwirki Wigury, których dotyczyła awaria, będą mieli przywrócony dostęp do usług. Przepraszamy za niedogodności. Za czas, w którym klienci nie mieli dostępu do usług Orange zostanie naliczona bonifikata zgodnie z regulaminem świadczonych usług – poinformował nas rzecznik Orange.

Warto dodać, że kamienica przy ul. Kościuszki 29 to ruina. W lipcu 2021 roku rozpoczęła się jej częściowa rozbiórka. Prace nakazał przeprowadzić Powiatowy Inspektor Nadzoru budowlanego, bo budynek groził zawaleniem.

Trwa częściowa rozbiórka kamienicy w centrum Katowic. Budynek groził zawaleniem


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*