Reklama

Zespół z Katowic zadebiutuje w Opolu. Każdy może im pomóc nakręcić teledysk

K. G.
Są młodzi, zdolni i coraz bardziej popularni. Wkrótce wystąpią na Openerze i OFF Festivalu, a wcześniej zadebiutują na scenie w Opolu. Jóga, czyli trio z Katowic, nagrało drugą epkę, a teraz marzy o pierwszym profesjonalnym teledysku do utworu “Bones”.

Pierwszą epkę wydali własnym sumptem w 2014 roku. Niedawno powstała druga, zatytułowana “Hero”. Jóga, czyli Kamil Łukasiuk, Rafał Skowroński i Maciek Sawoch, mają ostatnio dobrą passę. We wrześniu zeszłego roku, jako jedyny zespół z Polski, zostali zwycięzcami międzynarodowego konkursu Converse Rubber Tracks. Spośród 9 tysięcy zgłoszeń z całego świata wybrano 84 zespoły, które dostały możliwość odbycia sesji nagraniowej w jednym z 12 studiów na różnych kontynentach. Zespół postawił na legendarne Hansa Tonstudio w Berlinie, w którym powstawały albumy takich artystów jak U2, David Bowie, Iggy Pop czy Depeche Mode.

W tym roku zagrają na Openerze i OFFie. Ale zanim będzie się można bawić na ich koncertach, każdy może pomóc chłopakom spełnić marzenie. To jest całkiem przyziemne – nagranie pierwszego profesjonalnego klipu do utworu “Bones”, który znajduje się na drugiej epce. Wyreżyseruje go Dawid Klepadło, a inspiracją będzie film “Marzyciele” Bernardo Bertolucciego. Mają już połowę potrzebnych pieniędzy i czas do 11 czerwca. Kampanię crowdfundingową uruchomili na portalu PolakPotrafi (https://polakpotrafi.pl/projekt/pierwszy-teledysk-jogi). Nagrodą za wsparcie będą płytami z autografami i dedykacją, a nawet akustyczny, prywatny koncert.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*