Reklama

Powstaje krótki rowerowy łącznik wzdłuż autostrady

Redakcja
Ruszyła budowa rowerowego skrótu przy Parku Kościuszki. Do tej pory rowerzyści jakoś sobie radzili, jeżdżąc zniszczonym chodnikiem. Teraz będą mieli drogę rowerową, a kierowcy – mniej miejsc postojowych.

Już w zeszłym roku pisaliśmy o tym, że miasto zabiera się za budowę bardzo krótkiego odcinka drogi rowerowej. Celem jest poprawa komfortu rowerzystów w rejonie Parku Kościuszki. Do tej pory korzystali oni ze zniszczonego asfaltowego ciągu pieszego, który biegnie tuż nad autostradą A4. Jednak tędy nie zostanie poprowadzona nowa droga, ponieważ chodnik znajduje się na terenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dlatego nowa infrastruktura powstaje pomiędzy Galopem a ogrodzeniem ogródków działkowych. Była tam wydeptana ścieżka, która zamieni się w 2,5-metrową drogę rowerową o długości ok. 200 metrów. Droga będzie poprowadzona w taki sposób, że konieczna jest likwidacja czterech miejsc postojowych na placu parkingowym na końcu ul. Barbary. Tę ulicę rowerzyści przekroczą po wyniesionym przejeździe rowerowym i stąd będzie można skręcić w kierunku Parku Kościuszki lub w przeciwną stronę, do centrum. Przy okazji budowy wzdłuż drogi rowerowej nasadzonych zostanie 13 drzew, które mają stanowić naturalną barierę przed hałasem.

Obecnie trwają roboty ziemne. Koszt budowy to 576 tys. złotych, a prace powinny zakończyć się jeszcze latem.


Tagi:

Komentarze

 1. koala 25 czerwca, 2024 at 9:56 pm - Reply

  coś pięknego

 2. AA 25 czerwca, 2024 at 9:52 pm - Reply

  Łącznik potrzebny jak świni gwiazdy 🙂
  Przecież z Barbary wystarczy przejechać kładką nad autostradą i poprzez Park Kościuszki jedziemy w dowolnym kierunku. Ale kto bogatemu zabroni….

 3. Bartek 25 czerwca, 2024 at 3:14 pm - Reply

  Już oczyma wyobraźni widzę auta parkujące na nowej ścieżce rowerowej, biegnącej w miejscu dawnej części parkingu

Dodaj komentarz

*
*