Reklama

Zdjęcia czeskiego mistrza w Muzeum Śląskim

Ł. K.
Jaskrawa i czarno-biała rzeczywistość. Wystawa pokazuje ewolucję zdjęć czeskiego fotografa na przestrzeni lat. Na piątkowym wernisażu w Muzeum Śląskim pojawiło się wielu pasjonatów fotografii.

Jego fotografie wiele razy były wystawiane w Polsce. Teraz po raz pierwszy zobaczyć je można w Katowicach, w Muzeum Śląskim. Wystawa składa się z około 80 prac Vladimira Birgusa, fotografa, historyka i pedagoga. Czarno-białe fotografie z lat 70. pokazują Czechosłowację i codzienne życie mieszkańców m.in. Pragi. „Kolorowa” część wystawy to zdjęcia robione w różnych częściach świata, podczas podróży Birgusa.

Tak duży zbiór fotografii pokazuje jak ewoluował styl artysty. Te starsze są surową dokumentacją szarej codzienności za „żelazną kurtyną”. W miarę upływu lat zdjęcia są coraz bardziej abstrakcyjne, a często pierwszoplanową rolę odgrywają w nich nie ludzie, a wyraziste kolory.

Wystawę fotografii Vladimira Birgusa można obejrzeć w Muzeum Śląskim do 3 września 2017 roku. Bilety, w cenach 14 zł (normalny) i 9 zł (ulgowy), można kupić w kasach lub online.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*