Reklama

Zbliża się długi weekend. Bilety Kolei Śląskich będą ważne dłużej

Redakcja
Długi sierpniowy weekend coraz bliżej. W tym tygodniu sporo osób będzie miało aż 4 dni wolnego. Z tego powodu Koleje Śląskie przedłużają ważność niektórych biletów. Dzięki temu po regionie będzie można podróżować dłużej niż zwykle.

W tym tygodniu długi weekend. Wolny dzień z okazji obchodów kościelnego święta Wniebowzięcia NMP przypada w czwartek, 15 sierpnia. W związku z tym sporo osób skorzysta z pewnością z przedłużonego weekendu. Prawdopodobnie duża część mieszkańców regionu zdecyduje się na nieco dalsze wyjazdy. Jednak dla tych, którzy będą chcieli odwiedzić atrakcyjne miejsca w granicach województwa, regionalny przewoźnik przygotował specjalne oferty. Można z nich korzystać również w każdy weekend, ale z powodu kilku wolnych dni przypadających w tym tygodniu pasażerowie będą mogli dłużej podróżować na biletach Silesia Weekend oraz Śląskie dla Rodziny.

Przypomnijmy, że pierwsza oferta upoważnia do zniżki 15% (podróż w jedną stronę) lub 20% (podróż tam i z powrotem). Normalnie Silesia Weekend obowiązuje na przykład od godz. 18.00 w piątek do godz. 6.00 w poniedziałek. Na długi weekend bilet będzie miał dłuższą ważność – od godziny 18.00 w środę (14 sierpnia) do godziny 6.00 w poniedziałek (19 sierpnia). Więcej informacji o Silesia Weekend można znaleźć TUTAJ.

Druga oferta jest skierowana do posiadaczy Karty Dużej Rodziny, czyli dla rodzin z co najmniej trójką dzieci. Przy bilecie Śląskie dla Rodziny rodzice płacą za bilet 50%, a dzieci 30% mniej. Podobnie jak w przypadku Silesia Weekend, z takim biletem będzie można podróżować już od godziny 14.00 w środę (14 sierpnia) do godziny 24.00 w niedzielę (18 sierpnia). Szczegóły oferty dla rodzin wielodzietnych są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*