Reklama

Zastanawiasz się jakie meble do swojego domu lub mieszkania wybrać? Zobacz nasze porady

Meble są głównymi elementami każdego domu czy mieszkania. Można je podzielić na różne kategorie względem ich funkcji: blaty, meble służące do przechowywania, krzesła i taborety do siedzenia czy meble odpowiedzialne za komfort, takie jak wygodne łóżko, kanapa czy rozkładany fotel. Warto zadbać o to, by w mieszkaniu meble pasowały do siebie wyglądem – zapewni to spójność wystroju i stworzy wrażenie idealnie dopracowanego wnętrza. Jak wybrać najlepsze meble do swojej przestrzeni domowej?

Różne pomieszczenia, różne funkcje

Meble dopasowuje się głównie do funkcji i rodzaju pomieszczenia, w jakim będą się znajdowały. Inne zasady obowiązują przy wyborze mebli kuchennych, a inne przy szukaniu sposobu na umeblowanie salonu czy sypialni. Meble w kuchni powinny być odporne na czyszczenie i wysokie temperatury, a meble łazienkowe na dużą wilgoć.

Jeśli szukasz mebli do konkretnego pomieszczenia, koniecznie zapoznaj się z artykułami na stronie homelook.pl – znajdziesz tam wiele porad, nie tylko co do funkcjonalności, ale też dopasowania mebli do konkretnego stylu. Ten portal może okazać się dla ciebie prawdziwą skarbnicą wiedzy.

Meble dla singla i dużej rodziny

Dom powinien być miejscem, w którym każdy członek rodziny czuje się bezpiecznie i komfortowo. W przypadku większych rodzin trzeba więc zadbać, by każda osoba miała swoje miejsce i przestrzeń, która pozwoli jej na komfortowe funkcjonowanie. Szczególnie rodziny z małymi dziećmi muszą brać pod uwagę zapewnienie bezpieczeństwa maluchowi – warto wówczas zainwestować w odpowiednie zabezpieczenia drzwi od szafy czy przytwierdzić komodę lub regał do ściany – znacznie zmniejszy to ryzyko wypadku. Jeśli jesteś singlem, możesz zadowolić się mniejszą ilością mebli. Z drugiej strony nie możesz jednak zapomnieć, że pewnie zdarzą się sytuacje, że będziesz w domu przyjmować gości – powinieneś zadbać przynajmniej o miejsce, gdzie będą oni mogli wygodnie usiąść.

Dopasuj ilość mebli do wielkości pomieszczenia

Nie tylko ilość, ale też rozmiar. Małe mieszkanie ze zbyt dużą ilością przestrzeni zajętą przez meble wcale nie będzie tworzyło „designerskiego” klimatu, a raczej wrażenie bałaganu i ciasnoty. Zastanów się dobrze, jaki rozmiar kanapy w salonie jest ci potrzebny i czy aby na pewno kolejna szafka w sypialni jest niezbędna. Jeśli w pomieszczeniu będzie zbyt dużo mebli, utrudni to także komfortowe poruszanie się, nie mówiąc o rozwijaniu niektórych zainteresowań – ćwiczenia na macie w tak zatłoczonym pomieszczeniu mogą być po prostu niebezpieczne.

Harmonia w wystroju całego mieszkania

Jeśli jesteś jedną z osób zdecydowanych na konkretny styl wnętrzarski – z tym zadaniem nie będziesz mieć problemu. Chodzi o takie zagospodarowanie przestrzeni w mieszkaniu czy domu, by każde z pomieszczeń było spójne z resztą. Oczywiście wszystko zależy od twojego planu i pomysłu, ale zdecydowanie lepiej jest trzymać się określonego stylu w urządzaniu mieszkania. Łazienka glamour i rustykalna sypialnia będą w pewnym sensie kłóciły się ze sobą, co może powodować dyskomfort nie tylko u gości, ale też w twoim poczuciu estetyki. Nie oznacza to, że wszystkie meble musza pochodzić od jednego producenta i być w tym samym kolorze – ale warto zadbać, by były względem siebie kompatybilne.

Jak wybrać meble do domu i mieszkania?

Po pierwsze zacznij od inspiracji. Poszukaj w internecie przykładów pomieszczeń, które ci się podobają i szukaj w sklepach mebli, które mogłyby do nich pasować. Wybierając konkretny styl wnętrzarski będzie ci znacznie łatwiej porozumieć się na przykład z doradcą w sklepie meblowym. Po drugie dopasuj ilość i rozmiar mebli do pomieszczenia. Po trzecie nie zapominaj, że im lepszej jakości meble, tym dłużej będą ci służyły. Po czwarte, szukając mebli miej oczy szeroko otwarte – możliwe, że ktoś z rodziny będzie chciał pozbyć się komody, która po przemalowaniu idealnie wpasuje się w twoje wnętrze. Warto korzystać z takich okazji. Jeśli szukasz porad dotyczących mebli w konkretnym pomieszczeniu, nie zapomnij sprawdzić artykułów na wspomnianej wcześniej stronie.


Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*