Reklama

Zaśmiecali i zostali nagrani przez foto-pułapki [WIDEO]

Redakcja
Strażnicy miejscy walczą z nielegalnym wywożeniem śmieci na tereny zielone. Dzięki nagraniom z foto-pułapek, namierzyli kilka osób. Wszystkie dostały mandaty.

Mieszkańcy zaśmiecają tereny zielone w Katowicach. Nadal bardzo dużo osób wyrzuca nielegalnie śmieci na czyjejś posesji lub w lesie. Strażnicy miejscy namierzają kolejnych „śmieciarzy”. Dzięki tzw. foto-pułapkom udało się w tym roku nagrać kilka osób, które pozbywają się odpadów w przypadkowych miejscach. Urządzenia włączają się automatycznie, gdy ktoś znajduje się w ich zasięgu. Strażnicy od początku roku obserwowali kilkanaście dzikich wysypisk na terenie Katowic. W ciągu kilku ostatnich miesięcy 7 osób otrzymało mandaty za zaśmiecanie. Zwykle kara dla sprawców to 500 zł.


Tagi:

Komentarze

  1. Cleaner 27 maja, 2019 at 8:50 pm - Reply

    Ok. Foto pułapki działają, ale jak długo te góry śmieci tam leżą??? I dlaczego miasto tego nie sprząta? Osoby, które zostały przyłapane na wyrzucaniu śmieci powinny same to wszystko posprzątać, albo trzeba przeznaczyć pieniądze z mandatów na uporządkowanie terenów. Straż miejska wrzuca do internetu filmy, a ludzie je oglądający zastanawiają się dlaczego w Katowicach jest tyle miejsc zasyfionych? Nie od dziś wiadomo, gdzie znajdują się dzikie wysypiska. Te działania należało podjąć o wiele wcześniej…

  2. Katowiczanin 27 maja, 2019 at 5:44 pm - Reply

    Litości, dlaczego takie menelskie niedorozwoje mieszkają w tym kraju?! Dlaczego taka patologia nie może po prostu wymrzeć?

Dodaj komentarz

*
*