Reklama

Zasady komentowania artykułów oraz postów na Facebooku portalu Katowice24.info

Redakcja
Dla stałych czytelników to nie będzie nowość, ale że codziennie pojawiają się nowi, to uznaliśmy, że powinniśmy w skondensowanej formie przedstawić zasady komentowania naszych tekstów w portalu i postów na Facebooku.

1. Portal Katowice24.info to całkowicie prywatna inicjatywa. Dlatego to my decydujemy kto i na jakich zasadach może komentować prezentowane przez nas treści.

2. Usuwamy wszystkie komentarze zawierające wulgaryzmy. Również takie, których autorzy próbują przemycić niecenzuralne słowo poprzez np. pomięcie jednej litery.

3. Osoby, które w komentarzach używają wulgaryzmów są blokowane i nie mają możliwości dalszego komentowania.

4. Usuwamy wszystkie komentarze, których autorzy obrażają nas i innych uczestników dyskusji. Recydywistów blokujemy.

5. Usuwamy komentarze, które prezentują wszelaki fanatyzm światopoglądowy, a ich autorów blokujemy.

6. Usuwamy komentarze, które mogą doprowadzić do animozji pomiędzy kibicami różnych drużyn sportowych. Autorów takich komentarzy blokujemy.

7.  Usuwamy komentarze z kont fikcyjnych i wyglądających na fikcyjne. Blokujemy takim kontom możliwość komentowania naszych treści.

8. Blokujemy możliwość komentowania internetowym trollom i hejterom, których celem jest przekazanie jedynie negatywnych emocji. Tak, wiemy, że to pojęcia nieostre, ale patrz pkt. 1.

9. Nie zatwierdzamy anonimowych komentarzy w portalu, których autorzy insynuują np. że ktoś jest złodziejem, bierze łapówki bądź popełnia inne przestępstwa. Z takimi informacjami proszę się zgłaszać do prokuratury.

10. Nie zatwierdzamy komentarzy w portalu, których autorzy zostawiają fikcyjny adres mailowy (albo wyglądający na fikcyjny), mimo że nie jest on widoczny dla nikogo, poza nami.

Niektóre nasze posty na FB mają po kilkaset komentarzy. Może się więc zdarzyć, że przeoczymy jakiś komentarz, który łamie nasze zasady. Prosimy was wtedy o interwencję, jeśli coś takiego zauważycie.

Nie musicie się z nami zgadzać. Możecie mieć na daną sprawę zupełnie inny pogląd. Musicie jednak zaakceptować, że jesteście naszymi gośćmi, a to my jesteśmy gospodarzami. Jeśli będziecie wchodzić z brudnymi butami na śnieżnobiały dywan, to was stanowczo i zdecydowanie z naszego domu wyprosimy.

Tak jak dbamy o jakość publikowanych przez nas treści, tak chcemy też dbać o merytoryczną dyskusję na ich temat. Wiemy, że zdecydowana większość czytelników nas rozumie. Pozostali będą musieli sobie znaleźć inne miejsce do obrażania, wyżywania się na innych i uzewnętrzniania swoich frustracji.


Tagi:

Komentarze

 1. obywatel 30 marca, 2019 at 9:59 am - Reply

  Jak można zwiększać bazę hotelowa dla miasta Katowice.
  Kosztem miejsca wypoczynku i rekreacji mieszkańców Katowic.
  Dotyczy Doliny i Muchowca.
  Kto zagwarantuje ład komunikacyjny w tym rejonie po wybudowaniu hoteli.

  Czy to jest poprawnie napisana moja opinia?

  • Grzegorz Żądło 30 marca, 2019 at 12:47 pm Reply

   Jeśli chodzi o poprawność językową to jest to niepoprawnie napisana opinia.

 2. Jacek 30 marca, 2019 at 5:18 am - Reply

  No łaskawcy , dobrze, że nie kamienujecie od razu.

  • Grzegorz Żądło 30 marca, 2019 at 8:31 am Reply

   To ciekawe, że ludzie się oburzają, kiedy nie pozwala im się publicznie używać wulgaryzmów, obrzucać innych błotem i obrażać, prawda?

Dodaj komentarz

*
*