Reklama

Zarząd Tauronu odwołany. To kara za kopalnię Brzeszcze

Grzegorz Żądło
Rada Nadzorcza odwołała dzisiaj zarząd spółki Tauron Polska Energia. Od razu powołała też nowy. Zmiany to efekt przedłużających się negocjacji pomiędzy Spółką Restrukturyzacji Kopalń a Tauronem w sprawie sprzedaży KWK Brzeszcze.

Pracę w Tauronie stracili prezes Dariusz Lubera oraz wiceprezesi Aleksander Grad i Katarzyna Rozenfeld. Rezygnację z funkcji wiceprezesów złożyli też Stanisław Tokarski i Krzysztof Zawadzki.

Od dzisiaj nowym prezesem Tauronu jest Jerzy Kurella. Rada nadzorcza powołała też wiceprezesów Michała Gramatykę (wiceprezes zarządu ds. handlowych) i Henryka Borczyka (wiceprezes zarządu ds. korporacji). Kurella związany był w przeszłości z PGNiG. Z kolei Borczyk pełnił funkcję prezesa Tauron Ciepło. Michał Gramatyka to m.in. były wiceprezydent Tychów, a ostatnio dyrektor zarządzania operacyjnego w Enei. Jest też radnym sejmiku wojewodztwa śląskiego.

O zmianach kadrowych w Tauronie mówiło się już od kilku tygodni. Katowicka spółka miałą duże opory przed przejęciem kopalni Brzeszcze, na co bardzo nalegał rząd. Odwołany zarząd przedstawił swoje warunki, wśród których była m.in restrukturyzacja kopalni i redukcja zatrudnienia. Wczoraj SRK w komunikacie ogłosiła, że zawiesza negocjacje w sprawie sprzedaży Brzeszcz. Warto dodać, że ta kopalani była najbardziej nierentowna spośród wszystkich zakładów Kompanii Węglowej.

Powołanie nowego zarządu prawdopodobnie umożliwi kupno KWK Brzeszcze przez Tauron i działające wspólnie z nim spółki.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*