Reklama

Zapowiedź: Znicz Pruszków – GKS Katowice

Już w czwartek drużyna GKS Katowice zmierzy się ze Zniczem Pruszków w ramach 26. kolejki eWinner 2.ligi. Dla katowiczan będzie to bardzo dobry moment do wykonania kolejnego kroku po pewny awans na wyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce.

Drużyna GKS Katowice w ostatnim czasie nie ma sobie równych w rozgrywkach drugiej ligi. Piłkarze Rafała Góraka wygrali cztery ostatnie mecze na ligowej ścieżce i zajmują pozycję lidera klasyfikacji eWinner 2.ligi, mając największe szanse na bezpośredni awans do rozgrywek pierwszej ligi. Śląska drużyna jest też czołową ekipą w klasyfikacji meczów wyjazdowych. Na 11 wyjazdowych spotkań w tym sezonie, GKS wygrał aż dziewięć z nich i tylko 2 przegrał. To tylko pokazuje, w jak solidnej formie jest GieKSa i emanuje chęciami, aby jak najprędzej powrócić do pierwszej ligi i tam walczyć o możliwość gry w Ekstraklasie.

Znicz Pruszków cały czas kotwiczy w dolnej części tabeli i głównym zadaniem mazowieckiego zespołu będzie walka o utrzymanie się na poziomie centralnym. Znicz ma aktualnie 23 punkty co daje mu 15. pozycję w tabeli. Taką samą ilość punktów mają Hutnik Kraków i Błękitni Stargard, którzy zajmują odpowiednio 16. i 17. lokatę, czyli już w rejonie strefy spadkowej do trzeciej klasy rozgrywkowej. Znicz od ostatniego miejsca w tabeli dzielą raptem dwa punkty. Walka o przeżycie powinna być niesamowicie zażarta, tak małe różnice punktowe sprawiają, że nikt nie może być pewny utrzymania się w rozgrywkach.

Piłkarze z Pruszkowa w ostatnim czasie poprawili jednak swoją dyspozycję i wygrali dwa ostatnie spotkania przeciwko Sokołowi Ostródzie oraz Hutnikowi Kraków. Dopisane sześć punktów nieco oddaliły widmo spadku do trzeciej ligi.

Pierwszy mecz między tymi drużynami w aktualnie trwającym sezonie zakończył się wynikiem 1:1, wcześniej obie drużyny mierzyły się ze sobą w rozgrywkach pierwszej ligi. W obu meczach w sezonie 2019/2020 górą byli zawodnicy z Pruszkowa, którzy wygrali odpowiednio 3:1 oraz 2:1 z katowicką drużyną. GKS po raz ostatni pokonał Znicz Pruszków w kwietniu 2017 roku, kiedy to w pierwszoligowych zmaganiach padł wynik 4:1 na korzyść GieKSy.

Polscy legalni bukmacherzy w świetle faworyta stawiają rzecz jasna katowickich zawodników. U jednego z największych bukmacherów w stawce – Fortunie – kurs na wygraną przyjezdnych wynosi 1.62. Na zwycięstwo drużyny z Pruszkowa ustawiono kurs 4.60, na wynik remisowy zaś widnieje wartość kursowa 4.15. Najwyższy kurs na zwycięstwo GKS Katowice można znaleźć u bukmachera Betclic, który na wygraną katowiczan ustawił kurs 1.63. Listę legalnych firm bukmacherskich oferujących zakłady na eWinner 2.ligę znajdziesz na zakłady-bukmacherskie.com/ranking-bukmacherow.

Drużyna GKS Katowice wydaje się być faworytem pierwszego ze spotkań 26. serii gier w eWinner 2.lidze. Katowiczanie są aktualnie w zdecydowanie lepszej formie, potrafią również solidnie grać w meczach wyjazdowych. Znicz Pruszków nie jest łatwym przeciwnikiem, ale aktualnie to zdecydowanie niższa półka względem katowiczan.

Artykuł sponsorowany 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*