Reklama

Zamieszki po meczu GKS Katowice. Policja zatrzymała 7 osób

Redakcja
Siedmiu pseudokibiców zostało zatrzymanych w Katowicach po meczu na stadionie przy ul. Bukowej. Po zakończeniu spotkania GKS Katowice – Elana Toruń w tym samym momencie w sektorach gospodarzy i gości wybuchły zamieszki. Kibole próbowali doprowadzić do starcia.

Mecz w w Katowicach mógł zakończyć się bijatyką pseudokibiców. W sobotę na stadionie przy ul Bukowej odbył się mecz podwyższonego ryzyka pomiędzy GKS-em Katowice a Elaną Toruń. Spotkanie zabezpieczali policjanci z komendy miejskiej w Katowicach oraz funkcjonariusze prewencji z Bielska-Białej i Częstochowy. Do interwencji mundurowi byli zmuszeniu już podczas przemarszu kibiców Elany, do których dołączyli sympatycy Ruchu Chorzów. Trzeba było użyć pałek i gazu, żeby uspokoić pseudokibiców. Kilku z nich zostało ukaranych mandatami. Bardziej niebezpiecznie zrobiło się po meczu. Mimo wygranego spotkania kibole Gieksy zaczęli próbować wydostać się z sektora C. Kiedy sforsowali bramę, do akcji wkroczyli policjanci. W tym samym czasie zamieszki wybuchy również w sektorze gości. Grupa pseudokibiców Elany i Ruchu próbowała wydostać się z trybuny. Pseudokibice rzucali krzesełkami w kierunku służb porządkowych. W odpowiedzi w stronę uczestników zamieszek poleciał gaz, a przy sektorze gości stanęła policyjna ciężarówka z armatką wodną. Przebieg zamieszek widać na wideo zamieszczonym na kanale FanSceneEU w serwisie You Tube.

Ostatecznie do konfrontacji kiboli nie doszło. Policjanci po spotkaniu GKS Katowice – Elana Toruń zatrzymali siedem osób, które zachowywały się najagresywniej. Wśród nich są mieszkańcy Katowic, Siewierza i Zabrza. Sześć osób trafiło do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in.: naruszenia nietykalności i znieważenia funkcjonariuszy oraz udziału w zbiegowisku. Policja analizuje nagrania z kamer monitoringu i nie wyklucza kolejnych zatrzymań.


Tagi:

Komentarze

 1. Michał 14 października, 2019 at 9:36 pm - Reply

  Szkoda że nie podano wyniku meczu

  • Szczepan 15 października, 2019 at 11:23 pm Reply

   przecież te głąby nawet nie wiedzą kto i kiedy grał w tej ich drużynce ;D dla połowy z nich liczy sie tylko przyjsc po 12godzinnej dniowce na magazynie na silke, popatrzec sie na innych tak z 10 sekund kazdemu w oczu przy kolegach zeby poczuł strach bo gieksa przyszla, poladowac troche winstrolu z enanem, w sobote lot na mefce, potem dupczenie jakiejs przepoconej piździochy na burdelu i tak sie toczy zycie, niestety meta tego wyscigu to albo szpital, albo wiezienie albo wykrecona afera albo cmentarz

 2. Michał 14 października, 2019 at 9:32 pm - Reply

  No tak szkoda.
  Pewnie jeszcze szkoda wcześniejszych; FC Katowice i POGOŃ Katowice. No i jeszcze RAPIDU też szkoda, którego kontynuatorem jest dzisiejszy GKS Katowice.
  Lodowisko też zlikwidować i te w Murckach dla młodych też, tak jak Torkat i cały Katowicki tenis ziemny. Nie zapomnijmy o siatkówce. A pewnie jeszcze polikwidować szkółki dla dzieci przy Klubie, po co mają trenować.
  Zlikwidować beton, czyli Spodek.
  Po co e-sporty w tym PRL-owskim obiekcie.
  Niech żyje to co nowe i teraźniejsze!
  TYLKO CO ?!

 3. Katowiczanin 14 października, 2019 at 5:45 pm - Reply

  I pomyśleć ile muionow idzie na ta patologie z naszych pieniędzy to płakać się chce – jeszcze garstce tej bandy marzy się nowy stadion … szkoda Rozwoju i Janowa na rzecz tego komunistycznego patologicznego betonu.

Dodaj komentarz

*
*