Reklama

Zamieszkaj wśród zieleni blisko centrum Katowic – Daszyńskiego Park

Daszyńskiego Park to nowa inwestycja mieszkaniowa realizowana w dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec. Trzy czterokondygnacyjne budynki z windami, 131 mieszkań z ogródkami, tarasami lub balkonami, podziemny parking i plac zabaw – to najważniejsze informacje na temat inwestycji.

Osiedle Daszyńskiego Park powstaje w wyjątkowo cichej i spokojnej dzielnicy Wełnowiec – Józefowiec. Z jednej strony otoczone jest drzewami Lasku Alfreda, z drugiej zaś sąsiaduje z zabudową domów jednorodzinnych. W inwestycji przewidziano 131 funkcjonalnie zaprojektowanych mieszkań o powierzchni od 26 m² do 101 m² z komórkami lokatorskimi, a także 197 miejsc postojowych, w tym 182 w garażu podziemnym. Wjazd na teren osiedla kontrolowany będzie przez automatyczny szlaban. Znajdzie się tu miejsce na plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców, a w ramach inwestycji zostanie posadzonych ponad 120 drzew oraz liczne krzewy iglaste i liściaste. W zależności od kondygnacji, mieszkania będą posiadać ogrodzone ogródki, balkony lub tarasy umożliwiające odpoczynek w kontakcie z zielonym otoczeniem.

Wyjątkowa lokalizacja

Oddalenie od zgiełku miasta oraz bezpośrednie sąsiedztwo osiedla ze ścianą Lasku Alfreda, zagwarantują przytulność, wygodę i komfort mieszkania. Nie zabraknie tu jednak atrakcji dla osób ceniących zdrowy styl życia i rodzin z dziećmi. W pobliżu inwestycji mieszczą się dwa duże obiekty sportowe – Hala Sportowa Józefowska i Ośrodek Sportowy Kolejarz. Zaledwie niecały kilometr dzielić będzie mieszkańców osiedla od Parku Śląskiego z jego licznymi atrakcjami m.in. Śląskim Ogrodem Zoologicznym i Legendią – Śląskim Wesołym Miasteczkiem.

Grunt to bezpieczeństwo

Zanim firma Acatom przystąpiła do prac projektowych, ze względu na specyficzne warunki gruntowe charakterystyczne dla całego rejonu Śląska, zostały wykonane bardzo dokładne badania terenu inwestycji. Szczegółowe i solidne rozpoznanie geologiczne oraz konstrukcja  dostosowana do właściwości geologicznych terenu gwarantują bezpieczeństwo i komfort użytkowania budynków przyszłym mieszkańcom osiedla.

Biuro Sprzedaży Mieszkań

Mieszkania w Daszyńskiego Park są wyjątkowo atrakcyjną ofertą na katowickim rynku mieszkaniowym. Cena za metr kwadratowy w Daszyńskiego Park zaczyna się od 7600 zł.

Więcej informacji można uzyskać w Biurze Sprzedaży Mieszkań znajdującym się  przy ul. Daszyńskiego 20 B w Katowicach  (wjazd od strony Lasku Alfreda) – na terenie realizowanej inwestycji Daszyńskiego Park.

Biuro Sprzedaży Mieszkań czynne jest od poniedziałku do piątku w  godz. 9:00 -17:00, a w soboty w godz. 9:00 – 13:00, adres email: [email protected], tel.  /32/ 32 000 38.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Komentarze

 1. Wełnowiec City 24 czerwca, 2022 at 10:34 am - Reply

  Mieszkam w Wełnowcu-Józefowcu 55 lat,i od 9 lat powstaje tam sukcesywnie nowe budownictwo biurowe i mieszkalne.W każdym kącie dźwig,ciężarówki,budowa,kurz,i smród spalin.Czy ktoś myśli jak rozładować ruch samochodowy,bo na Bytkowskiej zawsze korek.Budują tak że jeden drugiemu gapi się w okno,a w opisach park,zieleń,sklepy… Na Bytkowskiej JEDEN tak jeden sklep o powierzchni 30m kwadratowych,w tym pełno potrzebnych mebli towaru wejdą 2 osoby i tłok,a deweloperzy opisują że sklep blisko.Tak blisko jak masz samochód,jak nie masz,to zrób zakupu gdzie pracujesz. Jest dużo wolnego miejsca pod budowy,jednak wciąż stoją rudery,które mogłyby zniknąć a w ich miejsce mogą powstać nowe budynki.Jest Kolonia Alfreda,z którą chyba tak do końca nie wiadomo co zrobić,jakaś fundacja,teraz Ukraińcy,a gdyby to wyremontować,zrobić super mieszkania lub przedłużenie parku,restauracja,jakieś miejsca noclegowe,muzeum,nie, lepiej zagęszczać blokowiskiem,z ludźmi którzy maja psy,które zas..rały już cały lasek Alfreda.A ile tam aut… Żenada.

 2. Elb 4 czerwca, 2022 at 6:06 pm - Reply

  Bardzo ładnie to wygląda 🙂

 3. Piotr 2 czerwca, 2022 at 9:17 pm - Reply

  A propos zieleni w centrum Katowic. Czy ktoś ma jakieś informacje odnośnie przybliżonego terminu, oddania do użytku, skweru/placu przy KTW ll ?
  Chyba nie będą tego udostępniali razem z biurami w styczniu 2023 🙂
  Część ziemi pod skwer/plac dostali w dzierżawie za grosze, ponadto za kilka miesięcy UM Katowice rozpocznie budować im pod nosem parking na 1300 aut, więc niech zagęszczą ruchy wokół KTW…

 4. Marek 2 czerwca, 2022 at 6:57 pm - Reply

  🙂 powodzenia w dojazdach do centrum i powrotach 🙂

  • kukura 3 czerwca, 2022 at 8:03 am Reply

   Jak ktoś z Daszyńskiego musi samochodem jechać do centrum, to należy współczuć kalectwa umyslowo-fizycznego.

   • P Śl 3 czerwca, 2022 at 12:35 pm Reply

    A jak powinien się poruszać? Powiedzmy, że ktoś chce jechać do Tiramisu – jakieś 2,5km. Do tramwaju 900 metrów, do autobusów ok. 500 metrów tyle, że one jadą co 30 minut praktycznie na kupie. No i tak komunikacją miejską zajmie to lekko przynajmniej 40 minut. Pieszo 25 minut, i powiedz mi, że taki człowiek powinien skorzystać z komunikacji miejskiej? I kosztuje to jedyne 99 zł miesięcznie.

Dodaj komentarz

*
*