Reklama

Zamieszkaj w Bytomiu

Grzegorz Żądło
Bytom pięknieje na naszych oczach. Nie tak dawno jeszcze, to miasto, pełne kontrastów, uważane było za jedno z najmniej atrakcyjnych i najbardziej zaniedbanych miast na Górnym Śląsku. Teraz Bytom staje się jednym z najlepiej skomunikowanych i najlepszych miejsc do życia.
Krajobraz Bytomia zmienia się na naszych oczach. Do rzadkości należą już odpadające tynki w starych bytomskich kamienicach. Tereny poprzemysłowe zostały objęte rewitalizacją. Jest coraz bardziej zielono. Zdecydowanie wzrosła jakość życia w tym mieście, które postawiło na nowe ciekawe inwestycje. Upada mit Bytomia jako miasta wymarłego, nie nadające się do zamieszkania, wręcz przeciwnie, Bytom odradza się niemal każdego dnia.
Bytom powoli zyskuje miano miejsca przyjaznego do zamieszkania i atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu. Wzrasta także zainteresowanie tych, którzy poszukują nowego miejsca do życia, w nowym budownictwie, o wysokim standardzie. Doskonałym przykładem takiej nietuzinkowej, nowej i wyjątkowej inwestycji jest niedawno powstałe nowe osiedle w Bytomiu. Osiedle Bolko budowane w bezpośrednim sąsiedztwie zieleni, z dala od zgiełku miasta, ale dobrze z nim  skomunikowane.
Bytom to jedno z najstarszych śląskich miast wchodzących w skład Metropolii Górnośląskiej, zamieszkałej przez dwa miliony ludzi. Jest to bardzo duży i niesamowicie chłonny rynek lokalny. Miasto ulokowane jest w samym centrum Górnego Śląska, dzięki czemu jest doskonale skomunikowane z innymi miastami tego regionu, a także z wieloma największymi miastami w Polsce. Położenie Bytomia na skrzyżowaniu głównych szlaków komunikacyjnych o znaczeniu międzynarodowym zapewnia również dobre połączenie z Czechami, Niemcami, Ukrainą i Słowacją.
Z Bytomia jest po prostu wszędzie blisko.
W tym starym, nawet starszym od Krakowa mieście nie brakuje pięknych kamienic, które zostały niedawno odrestaurowane. Jest to wspaniale, wielokulturowe miejsce na ziemi, w którym nie brakuje architektonicznych pereł. Jak się okazuje, Bytom staje się jednym z najbardziej wyróżniających się miast regionu. Z jednej strony poszczycić się może swoją niezwykłą historią oraz industrialną przeszłością, a z drugiej, to miasto, w które właśnie dzięki temu staje się coraz atrakcyjniejszym miejscem na mapie do zamieszkania.
Miasto pamiętając o swojej przemysłowej przeszłości, potrafiło harmonijnie połączyć tradycje śląskiego miasta ze współczesnością. Dbałość o dziedzictwo kultury przemysłowej idzie tutaj w parze z rozwojem nowoczesnych technologii oraz pomysłowości mieszkańców Bytomia.
Bytom posiada bardzo ciekawą i zróżnicowana ofertę inwestycyjną. Przedsiębiorcy mają do dyspozycji wiele przestrzeni, w której mogą rozwijać różnoraką działalność.
Jest to miejsce idealne dla ludzi z gospodarczą inicjatywą.
Na ofertach inwestycyjnych wachlarz propozycji Bytomia się nie kończy. O atrakcyjności Bytomia decyduje także ciekawa oferta kulturalna, dobrze rozbudowana baza sportowa oraz dostatek terenów rekreacyjnych. Mnogość placówek oświatowych sprawia, że można się tutaj kształcić na każdym poziomie. W Bytomiu można również korzystać z coraz lepszej opieki medycznej.
O wyjątkowości Bytomia decydują też przystępne ceny nieruchomości. Okazuje się, że w cenie kawalerki w Katowicach, można zakupić prawie stumetrowe mieszkanie w Bytomiu. Czegóż chcieć więcej? Jeśli poszukujecie wspaniałego i stosunkowo taniego miejsca do życia, a w dodatku lubicie pełne zieleni, dobrze skomunikowane miasto – to Bytom jest na pewno tym miejscem, gdzie warto zapuścić korzenie.
Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*