Reklama

Zamiast na zakupy, mieszkańcy regionu pojechali na wycieczki

Fot. archiwum.

Redakcja
Koleje Śląskie ruszyły z nową akcją dla rodzin. Specjalna promocja to propozycja przewoźnika na niedziele z zakazem handlu. W pierwszy taki dzień z promocji skorzystało ponad 4 tys. podróżnych.

Akcja Kolei Śląskich to odpowiedź na nowe przepisy. Zgodnie z zapowiedziami w pierwszą niedzielę z zakazem handlu ruszyła „Rodzinna Niedziela”. Pogoda dopisywała, więc 11 marca dużo osób postanowiło skorzystać z promocji. Tego dnia po raz pierwszy rodzice podróżujący z dziećmi lub podopiecznymi nie płacili za bilet. Bilet trzeba było kupić tylko dziecku (do 16. roku życia).

PRZECZYTAJ TEŻ: Koleje Śląskie reagują na zakaz handlu w niedziele

Promocja będzie obowiązywała w każdą pierwszą niedzielę niehandlową w miesiącu. Jest nią objęta prawie cała sieć połączeń Kolei Śląskich z wyjątkiem odcinka transgranicznego Chałupki-Bohumin, pociągów Ornak na odcinku Żywiec-Zakopane oraz pociągów specjalnych. Najczęściej wybieranym kierunkiem w ostatnią niedzielę były Beskidy, czyli pociągi do Wisły, Żywca i Zwardonia. Góry wybrała prawie połowa wszystkich osób korzystających z akcji. Dużą popularnością cieszył się także Cieszyn i Racibórz. Łącznie z „Rodzinnej Niedzieli” skorzystało prawie 4400 osób. Kolejne okazje będą: 1 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca, 8 lipca, 12 sierpnia, 9 września, 14 października, 11 listopada i 9 grudnia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*