Reklama

Zalety spania z poduszką

Na jakość snu wpływ ma wiele czynników. Z jednej strony jest to odpowiedni tryb życia i dieta, z drugiej strony to również dobór właściwego materaca i poduszki. Wiedzieć bowiem trzeba, że to, na jakim materacu i z jaką poduszą się śpi, ma ogromny wpływ na jego jakość. Źle dobrany materac i poduszka to prosta droga do tego, aby nie tylko się nie wysypiać, ale i zacząć odczuwać bóle kręgosłupa. Choć większą wagę wiele osób przykłada do tego, na jakim materacu śpi, to niestety nie jest już tak dobrze w przypadku poduszki. Warto jest zatem wiedzieć, jakie zalety ma spanie z dobrze dobraną poduszką i czym się kierować przy jej wyborze.

Spanie bez poduszki i z poduszką

Często mówi się o tym, że osoby cierpiące na bóle kręgosłupa powinny spać bez poduszki. Wynika to z tego, że leżąc na płasko, nierzadko odczuć można ulgę w bólu. Nie jest jednak do końca tak, że wynika to tylko z tego, że śpi się bez poduszki. Często ulgę w bólu odczuwa się po prostu dlatego, że leżąc na płasko, klatka piersiowa ułożona jest prosto. Chwilowa ulga nie jest jednak rozwiązaniem problemu. Taką samą ulgę odczuć można również, śpiąc z poduszką. Ważne jest jednak, aby była ona właściwie dobrana. To bowiem właśnie zły dobór poduszki sprawia, że osoby cierpiące na bóle kręgosłupa nie mogą komfortowo spać. Dobrym wyborem w przypadku takich osób będzie poduszka profilowana, która wspomaga prawidłowe ułożenie ciała, uwzględniając jego anatomię oraz newralgiczne punkty. Taka poduszka stanowić będzie idealne podparcie dla głowy i szyi.

Zdrowy kręgosłup

Jak zatem wspomniano, dobrze dobrana poduszka to zdrowy kręgosłup. Dlatego też spanie z poduszką zaleca się także osobom z bólami kręgosłupa. Na rynku dostępne są oczywiście różne rodzaje poduszek. Oprócz poduszki profilowanej warto zwrócić uwagę także na poduszkę termoelastyczną. Pianka termoelastyczna, z której wykonana jest poduszka, zmienia swoją twardość pod wpływem temperatury. Dzięki temu idealnie dopasowuje się do kształtu, który wywiera na nią nacisk. Dzięki swoim właściwościom poduszka termoelastyczna jest w stanie skutecznie podtrzymać szyjny odcinek kręgosłupa. Zaletą takiego rozwiązanie jest uniknięcie problemu z tzw. kifozą szyjną oraz to, iż podczas snu na takiej poduszce rozluźniają się mięśnie kręgosłupa. Taki sen jest nie tylko komfortowy, ale i zdrowy. Decydując się na zakup poduszki termoizolacyjnej, ważne jest, aby wybór padł na poduszkę wysokiej jakości. Dlatego zakupiona powinna być w renomowanym i sprawdzonym sklepie. Dobrym przykładem z pewnością jest sklep internetowy renomowanego producenta Hilding: materacetychy.eu.

Rozwiązanie problemu z nadmierną potliwością

Wiele osób cierpi na problem nadmiernej potliwości podczas snu. To bezpośrednio wpływa na problemy skórne. Wybór odpowiedniej poduszki może być rozwiązaniem także i tego problemu. W tym przypadku polecić można spanie z poduszką z pianki wysokoelastycznej. Tym, co w szczególności wyróżnia ten rodzaj poduszki, jest bardzo dobra wentylacja powietrza. W znaczący sposób minimalizuje to potliwość podczas snu, a także skutecznie ogranicza rozwój bakterii i drobnoustrojów. Dlatego to dobry wybór dla osób borykających z problemami skórnymi. Poza tym poduszka wysokoelastyczna, tak jak termoelastyczna znakomicie dopasowuje się do kształtu ciała, a zatem zapewnia zdrowy i wygodny sen.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*