Reklama

Zakończył się montaż czujników, a miasto pyta mieszkańców o jakość powietrza

Redakcja
Wszystkie planowane czujniki powietrza w Katowicach są już zamontowane. Mieszkańcy mogą na bieżąco sprawdzać czym oddychają. Miasto pyta mieszkańców m.in. czy wychodzą na zewnątrz, gdy powietrze jest zanieczyszczone i jak można poprawić jego jakość.

Wszystkie czujniki powietrza w Katowicach są już zamontowane. Teraz przechodzą jeszcze ostatnie testy. W ramach europejskiego projektu Awair powstała sieć 107 urządzeń do kontroli powietrza. Ponadto w budynkach użyteczności publicznej pojawiły się 134 ekrany, które na bieżąco informują o jakości powietrza. Dużą popularnością cieszy się strona internetowa powietrze.katowice.eu. Firma, która zajmuje się systemem czujników, musiała przenieść portal na inny serwer, bo często nie działał z powodu dużego zainteresowania. Katowicki system Awair ma być największym tego typu w Polsce. Łącznie ma składać się ze 127 czujników i 154 ekranów. W sumie wszystko kosztowało 590 tys. zł.

W związku z montażem ostatniej partii czujników, mieszkańcy mogą wziąć udział w ankiecie. Są tam pytania dotyczące sposobu ogrzewania domu i poruszania się po mieście, działań, które powinny być priorytetowe w walce ze smogiem oraz tego, co robią mieszkańcy w trakcie najbardziej smogowych dni. Ankieta jest dostępna TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Adam 19 marca, 2019 at 7:52 am - Reply

    Wszystkie zostały zamontowane ? To Murcki nie są w Katowicach ? bo miały być czujniki w każdej dzielnicy, a na stronie http://powietrze.katowice.eu nie widzę, żadnego czujnika na Murckach

Dodaj komentarz

*
*