Reklama

Zakochana bana wyjedzie dziś na tory w Katowicach

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Po dwuletniej przerwie na trasę wraca „Zakochana Bana”, która 14 lutego będzie kursować już po raz 10. Nie tylko na zakochanych będą czekać konkursy z nagrodami i romantyczna muzyka.

Pierwszy raz „Zakochana Bana” pojawiła się na tramwajowych trasach w Walentynki 2014 roku. To tramwaj z lat 50. XX wieku, ozdobiony sercami i wypełniony muzyką.

W ostatnich dwóch latach, ze względu na pandemiczne ograniczenia, „Zakochana Bana” miała inną formę. Raz była nagrodą w konkursie, raz przedmiotem licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku zabytkowy tramwaj kursować będzie we wtorek 14 lutego od 15:00 do 19:15. Wagon typu 4N będzie można spotkać na trasie: CP Zawodzie – pl. Wolności – Słoneczna pętla – pl. Miarki – CP Zawodzie. Szczegółowy rozkład jazdy poniżej.

Tramwaje Śląskie zapraszają pasażerów z własnymi instrumentami, bo będzie okazja, żeby w tramwaju pograć, pośpiewać  i zatańczyć.

W akcję włączyły się: Opera Śląska, Teatr Śląski, Teatr Rozrywki, Kino Światowid, Chorzowskie Centrum Kultury i Bytomskie Centrum Kultury oraz Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*