Reklama

Zakład Zieleni Miejskiej bierze się za remont amfiteatru w Parku Zadole

Ł. K.
Nieremontowany od 2009 roku amfiteatr na 800 osób ma zostać odnowiony. Miejsce koncertów i innych imprez będzie musiało jednak poczekać na remont nieco dłużej. Pierwszy przetarg unieważniono.

Remont amfiteatru w Parku Zadole to część projektu do Budżetu Obywatelskiego z 2023 roku pod nazwą Park Zadole – park rodzinnej rozrywki. Oddano na niego na 1732 głosy. Chodzi przede wszystkim o wymianę nawierzchni i siedzisk amfiteatru. Poza amfiteatrem pomysłodawca wnioskował o nowe elementy, które mają urozmaicić wizytę w parku. Na jednej z alejek mają pojawić się gry terenowe, a obok powstanie też nowa ścieżka zdrowia.

Sam amfiteatr wymaga już odnowienia, ponieważ jego elementy są mocno wysłużone. W ramach zadania rozebrana ma być kostka betonowa na widowni. Jednak powróci ona w to samo miejsce. Po wyrównaniu powierzchni, będzie układana ponownie. W niektórych miejscach pojawi się nowa kostka, a dodatkowo wykonany zostanie podjazd dla wózków i na szczycie widowni utworzone zostaną miejsca dla osób niepełnosprawnych i rodziców z dziećmi. Dla ułatwienia poruszania się osób starszych, przy schodach pojawią się poręcze. Same schody również zostaną odnowione. Całkowicie zostaną za to wymienione siedziska widowni. Te obecne mają być zdemontowane i zutylizowane. Zamiast nich pojawią się siedziska wykonane z deski kompozytowej.
Obok amfiteatru na nawierzchni namalowane zostaną gry terenowe dla dzieci. Wspomniana ścieżka zdrowia ma się składać z 6 elementów, przeszkód. Alejka, przy której powstanie, będzie wykonana z nawierzchni przepuszczalnej. Dodatkowo w Parku Zadole pojawią się elementy małej architektury – ławki, kosze i stojaki rowerowe.

Projektowanie zakończono wiosną tego roku, a teraz Zakład Zieleni Miejskiej szuka wykonawcy prac budowlanych. Oferty w przetargu zostały otwarte w środę, 3 lipca. Zgłosiły się trzy firmy, ale każda oferta przekroczyła zakładany przez ZZM budżet. Choć na etapie wniosku do Budżetu Obywatelskiego koszty oszacowano na 515 tys. zł brutto, to ostatecznie zarezerwowano na ten cel 495,5 tys. zł brutto. Najtańsza oferta opiewała na 585,5 tys. zł, czyli prawie 100 tys. zł więcej niż planowano wydać na ten cel. Jeden z wykonawców zaproponował aż 933 tys. zł brutto. Dlatego ZZM od razu tego samego dnia unieważnił przetarg na modernizację Parku Zadole. W tej sytuacji planowane przeprowadzenie prac do końca tego roku może przesunąć się w czasie.


Tagi:

Komentarze

  1. mieszkaniec 5 lipca, 2024 at 11:55 pm - Reply

    i co jeszcze ? może prysznic dla psów i wybieg dla kotów ! to już nie jest park odkąd się do niego dobrał krupa i jego banda

Dodaj komentarz

*
*