Reklama

Zakaz odwiedzin w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka

Fot. www.facebook.com/GornoslaskieCentrumZdrowiaDziecka.

G. Ż.
Dyrekcja Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach wprowadziła w poniedziałek czasowy zakaz odwiedzin pacjentów. Powodem jest zwiększająca się liczba zachorowań na grypę w woj. śląskim.

GCZD to jeden z największych szpitali dziecięcych w Polsce. Rocznie przyjmuje na oddziały szpitalne ok. 17 tys. pacjentów. Tak duża liczba chorych oznacza jeszcze większą liczbę odwiedzających. W związku z tym, że w ostatnich tygodniach coraz więcej osób w regionie choruje na grypę, dyrekcja szpitala wprowadza środki ostrożności. Grypa może być dla małych pacjentów bardzo niebezpieczna i przyczynić się do wielu groźnych powikłań.

Wprowadzenie zakazu odwiedzin w szpitalu w sytuacji zwiększania się zachorowań na grypę to przemyślane działanie. Chcemy chronić zdrowie naszych małych pacjentów, ale także ich bliskich oraz personelu medycznego. Szpital to duże skupisko ludzi i łatwo tu o kolejne zachorowania – mówi Irena Wolny, zastępca dyrektora GCZD do spraw lecznictwa.

Zakaz nie dotyczy  rodziców lub opiekunów, którzy stale przebywają w szpitalu, opiekując się hospitalizowanymi dziećmi. Nie dotyczy też pacjentów poradni znajdujących się w szpitalu, a także wizyt na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*