Reklama

Zaczynają się duże utrudnienia w ruchu. Powodem uroczystości rocznicowe włączenia części Górnego Śląska do Polski

Redakcja
Zamknięte ulice i ograniczenia w ruchu. W najbliższych dniach poruszanie się zwłaszcza po centrum Katowic będzie utrudnione. Powodem są uroczystości związane z setną rocznicą przyłączenia części Górnego Śląska do Polski.

Pierwsze zmiany w organizacji ruchu zostały już wprowadzone. Od 16 do 20 czerwca będzie obowiązywał zakaz parkowania na ul. Mickiewicza od wysokości DH Ślązak do rynku.

Od 18 czerwca od godziny 18.00 do 19 czerwca do godziny 18.00 będzie obowiązywał zakaz parkowania na całej długości ul. Teatralnej.

Na ul. Warszawskiej na odcinku między ul. Szkolną i rynkiem, ul. Pańki oraz na ul. Wita Stwosza, na odcinku od ul. Szeligiewicza w kierunku centrum i na ul. Kochanowskiego zakaz zatrzymywania się, a tym samym parkowania będzie obowiązywał 19 czerwca.

W niedzielę, 19 czerwca na czas dojścia/dojazdu z ul. Pańki do miejsca formowania kolumny przemarszu na ul. Warszawskiej konieczne będzie chwilowe zamykanie ul. Bankowej i odcinków ul. Warszawskiej. Kierujący pojazdami z ul. Francuskiej zostaną skierowani przez patrole policji w prawą stronę w kierunku Zawodzia, a ruch w stronę centrum zostanie skierowany z ul. Warszawskiej w ul. Damrota. Tego dnia będzie obowiązywał zakaz wjazdu na ul. Warszawską z ulic: Dyrekcyjnej, Mielęckiego i Stanisława.

Ul. Wita Stwosza na odcinku od ul. Szeligiewicza oraz ul. Kochanowskiego do ul. Jana zostanie zamknięta na czas pochodu z Archikatedry Chrystusa Króla do rynku, na którym będą odbywać się uroczystości.

Również w niedzielę 19 czerwca, w związku z Biegiem Bohaterów, zostaną wyłączone z ruchu ulice stanowiące trasę biegu. W godz. 17.15-18.45: al. Korfantego (od ul. Moniuszki do Ronda Gen. Ziętka), w godz. 17.30-19.00 al. Roździeńskiego od ul. Dudy-Gracza do Ronda Gen. Ziętka, rondo, Chorzowska (nitka północna w kierunku Chorzowa, od ronda do ul. Ściegiennego), ul. Ściegiennego, ul. Bukowa, ul. Złota (od ul. Bukowej do ul. Sportowej).

Wszystkie ulice będą otwierane po przebiegnięciu ostatnich biegaczy, tak szybko jak tylko będzie to możliwe ze względów bezpieczeństwa.

W ramach przygotowania do uroczystości w wybranych miejscach śródmieścia Katowic znaki D-18 (parking) zostaną zasłonięte, w zamian już pojawiły się znaki B-36 (zakaz zatrzymywania). Oznacza to, że w tych miejscach nie będzie można parkować. Dodatkowo w miejscach, w których zatrzymywanie pojazdów mogłoby stanowić zagrożenie, znaki B-36 zostaną uzupełnione tablicami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela. W tym czasie nie będzie możliwości zatrzymania się na wymienionych ulicach, natomiast możliwe będzie dojście piesze do domów/instytucji.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*