Reklama

Trwają zabawy z okazji Dnia Dziecka. Można wybrać się do parku lub muzeum

fot. Park Śląski.

Redakcja
Dzisiaj 1 czerwca, Dzień Dziecka. Z tej okazji można skorzystać z atrakcji przygotowanych w Parku Śląskim lub przez Miejski Dom Kultury w Giszowcu. Wróciła też popularna wystawa w Muzeum Śląskim.

Święto wszystkich dzieci trwa. Część osób świętowała już w miniony weekend. Nawet jeśli tak było, to dzieci na pewno nie będą unikały okazji do kolejnej zabawy. Przygotowano je między innymi w Parku Śląskim. Tam, od godziny 14.00, trwa piknik z atrakcjami. Oprócz występów na scenie będą też inne, jak budowanie rakiety z Planetarium Śląskim, zwierzaki z balonów tańce, zumba i trening piłkarski. Na godz. 17.30 zaplanowano też spektakl pt. „Cyrkowy świat zwierząt”. Więcej TUTAJ.
Podobne atrakcje rodzice z dziećmi znajdą na pl. Pod Lipami w Giszowcu, gdzie odbędzie się czwarta edycja imprezy dla dzieci. Organizatorzy, czyli Miejski Dom Kultury, zachęcają, żeby nie szukać lodów Ekipy, tylko przebrać się za rycerzy i księżniczki, a następnie wziąć udział w zabawach w miasteczku rycerskim. O 17.30 zaplanowano spektakl pt. „Królewna Fasolka” w wykonaniu Teatru Trip. Poza tym będą animacje i warsztaty, wata cukrowa, szczudlarze, maskotki, bańki mydlane i fotobudka. Więcej TUTAJ.

Po długiej przerwie wraca dzisiaj wystawa dla najmłodszych w Muzeum Śląskim. Przestrzeń edukacyjna „Na tropie Tomka” przenosi gości do świata powieści autorstwa Alfreda Szklarskiego. Wraz z ich bohaterem, Tomkiem Wilmowskim, młodzi zdobywcy odkrywają pięć kontynentów i rozwiązują zagadki. Wystawa przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat wraz z opiekunami. Zwiedzanie odbywa się w godzinach: 10.30; 13.00; 15.30; 18.00. Przejście całej trasy trwa około godziny. Obowiązuje limit 15 osób. Bilety do nabycia tylko w kasach muzeum. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*