Reklama

Z Pyrzowic bezpośrednio na Dominikanę

Grzegorz Żądło
Z lotniska w Pyrzowicach będzie można bezpośrednio dolecieć na Dominikanę. Połączenie uruchomi biuro podróży Tui. Pierwsze loty odbędą się w lipcu 2016 roku.

Linia TuiFly, jak i port w Pyrzowicach uzgodniły już szczegóły współpracy, ale na razie oficjalnie o tym nie informują. Katowice Airport będzie pierwszym polskim lotniskiem regionalnym, z ktorego zostanie uruchomione dalekodystansowe połączenie czarterowe obsługiwane samoloten szerokadłubowym. Jak sama nazwa wskazuje, takie samoloty są szersze od tych najczęściej wykorzystywanych przez linie lotnicze operujące z polskich portów. W Pyrzowicach będzie startował i lądował Boeing 767, który ma dokładnie 285 miejsc w różnych klasach. Loty będą realizowane dla polskiego oddziału biura podróży Tui. Turyści będą lądowali w miejcowości Punta Cana. Lot potrwa ponad 11 godzin. Inauguracyjny odbędzie się w pierwszy czwartek lipca. Następne w kolejne czwartki aż do końca października. Do tej pory w swojej ofercie tego typu połączenie miało tylko Lotnisko Chopina w Warszawie.

Pas startowy Pyrzowice

Operacje samolotów szerokokadłubowych z Pyrzowic są możliwe po tym jak kilka miesięcy temu na lotnisku został oddany do użytku nowy pas startowy o długości 3,2 km.


Tagi:

Komentarze

 1. Lotnik 7 października, 2015 at 1:45 pm - Reply

  Głupoty piszecie:)
  Lotnisko od zawsze przyjmowało samoloty szerokokadłubowe i bez problemu lądowały Boeingi 767 i największe Beoingi 747… nowy pas w tej materii dużo nie zmienił.
  Lotnisko Pyrzowice przez słabe zarządzanie ma trudną sytuacje, od lat te same połączenia…Wizz, Lufa i Ryaanair, sporadycznie LOT.
  Połączenia charterowe to żaden atut, bo są dzisiaj a jutro ich nie ma, a pytanie czy rzeczywiście ten samolot będzie pełny, bo to są na razie plany!!!
  Katowice obecnie to słabo się rozwijający port lotniczy: dawno go wyprzedziły Wrocław, Poznań, Gdańsk. Czyli są na 5 miejscu, a będzie gorzej…zasługa fatalnego zarządzania przez władze lotniska…

Dodaj komentarz

*
*