Reklama

Z Pyrzowic będzie można polecieć do Albanii. Są też inne nowe trasy

Redakcja
Linia lotnicza Wizz Air zapowiedziała, że w sezonie letnim uruchomi trzy nowe połączenia z lotniska w Pyrzowicach. Od połowy czerwca będzie można polecieć na Ibizę i do Tirany oraz na Maderę.

15 czerwca 2022 roku wystartuje połączenie na hiszpańską Ibizę. Rejsy będą obsługiwane raz w tygodniu, w środę. Dzień później Wizz Air po raz pierwszy poleci z Pyrzowic do Tirany. Początkowo trasa będzie obsługiwana w czwartki i niedziele, a od 4 lipca w poniedziałki i piątki.

18 czerwca 2022 roku po raz pierwszy będzie można polecieć na portugalską Maderę. Loty na tym kierunku będą dostępne we wtorki i soboty. Będzie to jedyna trasa Wizz Aira z polskiego lotniska na Maderę.

W letnim rozkładzie, Wizz Air oferuje z Pyrzowic 37 tras do 19 państw. Najwięcej do Hiszpanii (Barcelona, Castellon, Fuerteventura, Ibiza, Majorka, Malaga, Teneryfa), Włoch (Alghero, Katania, Mediolan-Bergamo, Neapol, Rzym-Fiumicino), Wielkiej Brytanii (Bristol, Doncaster-Sheffield, Liveropool, Londyn-Luton) i Norwegii (Bergen, Stavanger, Oslo-Torp). Są też loty do Grecji (Ateny, Korfu), Niemiec (Dortmund, Kolonia-Bonn), Szwecji (Malmo, Sztokholm Skavsta), Albanii (Tirana), Bułgarii (Burgas), Chorwacji (Split), Cypru (Larnaca), Czarnogóry (Podgorica), Gruzji (Kutaisi), Holandii (Eindhoven), Islandii (Reykjavik), Izraela (Tel Aviv), Malty, Portugalii (Madera) oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Abu Zabi).

W rozkładzie „Lato 2022”, który wszedł w życie w ostatnią niedzielę marca i obowiązuje do ostatniej soboty października, z Katowice Aiport dostępnych jest aktualnie 113 tras regularnych i czarterowych do 90 lotnisk w 30 krajach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*