Reklama

Z lotniska w Pyrzowicach będzie można polecieć do stolicy Armenii

Redakcja
Linia lotnicza Wizz Air zapowiedziała uruchomienie nowego połączenia z Katowice Airport do Erywania, stolicy Armenii. Pierwszy rejs zaplanowany został na sobotę 29 kwietnia 2023 roku. Kierunek obsługiwany będzie dwa razy w tygodniu, początkowo w każdą środę i sobotę, a od drugiej połowy czerwca, w środy i niedziele. Samoloty mają latać do Armenii cały rok.

Katowice Airport będą jedynym portem regionalnym w Polsce z trasą do stolicy Armenii. – Warto podkreślić, że to drugie połączenie Wizz Aira z Pyrzowic na Kaukaz. Od maja 2013 roku przewoźnik oferuje z naszego lotniska loty do Kutaisi w Gruzji. Jestem przekonany, że trasa do Erywania będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem, m.in. wśród Ormian mieszkających i pracujących w Polsce – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

To właśnie pracownicy z Armenii mają być głównymi klientami Wizz Aira na nowym połączeniu. Podobnie jak wygląda to w przypadku lotów do Kutaisi, gdzie zdecydowaną większość pasażerów stanowią Gruzini.


Tagi:

Komentarze

 1. Piotr 26 stycznia, 2023 at 10:21 pm - Reply

  Super! Będzie można odwiedzić kolejny ciekawy kraj 🙂

 2. Rex 26 stycznia, 2023 at 9:14 pm - Reply

  super! do tej pory najlepiej było lecieć do Gruzji a potem jechać pociągiem. teraz łatwiej będzie zwiedzać te urocze kraje

 3. Rt 26 stycznia, 2023 at 6:48 pm - Reply

  oby szybko zlikwidowano to połączenie !!!! tak jak i to do Gruzji!!!

  • Grzegorz Żądło 26 stycznia, 2023 at 8:08 pm Reply

   To do Gruzji funkcjonuje już 10 lat i nikt nie zamierza go likwidować.

Dodaj komentarz

*
*