Reklama

Z Katowic nad morze. Dodatkowe pociągi PKP Intercity na wakacje

Redakcja
Wakacyjne propozycje kolejowe od PKP Intercity. Przy okazji zmiany rozkładu jazdy pojawi się sporo dodatkowych połączeń. Z Katowic będą częstsze kursy nad morze.

Jak co roku, w połowie czerwca zmienia się rozkład jazdy pociągów. Jest to związane nie tylko z koniecznością dostosowania połączeń do trwających inwestycji kolejowych. To również zmiana oferty na wakacyjną. Nowy rozkład jazdy wejdzie w życie w najbliższą niedzielę, 12 czerwca. Jak informuje PKP Intercity, w okresie wakacyjnym każdego dnia na tory będzie wyjeżdżać średnio 436 pociągów, czyli o 11 więcej niż w 2019 roku – ostatnim roku przed pandemią.

Porównując wakacje 2019 do tegorocznych, przewoźnik zaplanował zdecydowanie więcej połączeń pomiędzy Krakowem a Górnym Śląskiem. Liczba par połączeń wzrośnie z 4 do 22, a na trasie Kraków – Wrocław z 12 do 17.
Wraz z początkiem szkolnych wakacji na tory wyjadą codzienne dodatkowe pociągi sezonowe ułatwiające dojazd nad morze z różnych rejonów Polski. PKP Intercity uruchomi także kilka nowych połączeń w wakacyjne weekendy. Nowy pociąg IC Krakowianka będzie kursował z Krakowa do Kołobrzegu przez m.in. Katowice i Poznań. Z Katowic do Kołobrzegu podróżni pojadą także składem EIC Fregata. Dodatkową możliwość dojazdu ze Śląska do nadmorskiego kurortu da pociąg TLK Pirat, kursujący z i do Bohumina. Również z Bohumina, ale na Hel, zawiezie podróżnych TLK Wydmy. Skład pociągu będzie dzielony w Gdyni i cześć wagonów pojedzie do Łeby. Z Przemyśla – przez m.in. Rzeszów, Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Bydgoszcz i Trójmiasto – będzie jeździć skład Artus, któremu podniesiona zostanie kategoria z TLK na IC. Począwszy od Krakowa, taką samą trasą pojedzie pociąg TLK Rozewie. Na okres wakacji PKP Intercity zwiększy także liczbę połączeń do Ustki. Oprócz IC Przemyślanin pasażerowie będą mogli skorzystać ze składu IC Gwarek, kursującego z Katowic. Obydwa pociągi pojadą przez Poznań.

Jeśli ktoś planuje podróż w góry, to będzie miał do wyboru m.in. TLK Karkonosze, który ma kursować do końca lipca do Szklarskiej Poręby. W sierpniu pociągi będą kursować pomiędzy stolicą a Jelenia Górą, a dojazd do Szklarskiej Poręby zapewnią autobusy komunikacji zastępczej. Chętni na podróż w Bieszczady mają do dyspozycji połączenia TLK Wetlina, które docierają do Zagórza, a w weekendy także do Łupkowa. Od 12 czerwca do kategorii EIC wróci weekendowy pociąg Klimczok.

Wakacyjna korekta rocznego rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 3 września 2022 roku. Wszystkie połączenia PKP Intercity w nowym rozkładzie jazdy można sprawdzać TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*