Reklama

Z dużym opóźnieniem rozpoczyna się budowa infrastruktury rowerowej na ul. Meteorologów

G. Ż.
Rozpoczynają się prace budowlane przy ciągu pieszo-rowerowym na ul. Meteorologów. To jedno z trzech zadań, które mieszkańcy wybrali do realizacji w głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego. Już dawno wszystkie trzy powinny być gotowe.

Droga rowerowa, a właściwie ciąg pieszo-rowerowy, wzdłuż ul. Meteorologów to trzy połączone zadania, wybrane przez mieszkańców w głosowaniach do Budżetu Obywatelskiego w 2020 i 2021 roku. Chodzi o połączenie ul. Francuskiej z ul. Zgrzebnioka. Ich realizacja ma duże opóźnienie. Rok temu w czerwcu MZUiM wybrał w przetargu firmę, która wybudowała pierwszy odcinek ciągu (około 500 m), od ul. Zgrzebnioka do ul. Porfirowej.  Jego szerokość wynosi 2,7 m, poza jednym miejscem, w którym zawęża się do 2,15 m. Na samym końcu, za ul. Porfirową, jest jeszcze węziej, bo 1,65 m.

Teraz rozpoczynają się prace nad odcinkiem od ul. Porfirowej do ul. Bazaltowej. To około 300 metrów. Wybudowanie ciągu pieszo-rowerowego będzie kosztować 465 000 zł. Jego szerokość wyniesie 3,23 m.

Budowa ostatniego odcinka, od ul. Bazaltowej do ul. Francuskiej ma się rozpocząć na początku lipca. Tu do zrobienia jest około 250 m ciągu pieszo-rowerowego, co będzie kosztować 560 000 zł.

Zgodnie z warunkami przetargu, na budową każdego z odcinków wykonawca ma 45 dni.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*