Reklama

Wzmożone kontrole na drogach. W centrum Katowic kierowcy dostali wysokie mandaty

Redakcja
Policja zaczęła dzisiaj działania na drogach zaplanowane na okres świąt wielkanocnych. W centrum Katowic kilku kierowców dostało wysokie mandaty za wykroczenia na przejściu dla pieszych.

Od dzisiaj ruszyła świąteczna akcja policji na drogach. Przez najbliższe dni będzie można spotkać więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze mają być widoczni nie tylko na trasach szybkiego ruchu, ale również na lokalnych drogach. Tak było już dzisiaj, bo policyjny radiowóz przez kilka godzin stał przy ul. 3 Maja, obok pl. Wolności. Wbrew pozorom nie chodziło o kontrolowanie, czy kierowcy wjeżdżający w 3 Maja posiadają zezwolenie. Policjanci drogówki obserwowali przejścia dla pieszych. W ciągu 5 godzin kilka razy musieli interweniować. Sześciu kierowców nie ustąpiło pierwszeństwa pieszym na przejściu. Średnio co godzinę ktoś łamał tu przepisy. Kierowcy zostali ukarani mandatami w wysokości 1,5 tys. zł. Kierowcy albo nie zatrzymywali się, albo robili to w ostatnim momencie. Dochodziło do niebezpiecznych sytuacji.

W kolejnych dniach policja spodziewa się wzmożonego ruchu i kontrole również będą wzmożone. Największy tłok na drogach może być w poniedziałek, podczas poświątecznych powrotów do domów. Policja apeluje nie tylko o przestrzeganie przepisów, ale również odpowiednie przygotowanie się do drogi. – Żeby odpocząć, należy bezpiecznie dojechać i przygotować się do drogi oraz przewidzieć kiedy będziemy wracać. Po to, żeby nie przesadzić z czymkolwiek. Z brakiem snu, a już na pewno alkoholem –  mówi kom. Tomasz Bratek z wydziału ruchu drogowego w KWP Katowice. Policjanci będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących i zapowiadają, że nie będzie żadnego pobłażania dla tych, którzy wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych niedozwolonych substancji.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*