Reklama

Wystawa dzieł Beksińskiego dobiega końca. Jest jeszcze szansa, żeby je zobaczyć

Redakcja
Kończy się wystawa malarstwa Zdzisława Beksińskiego. Miała ona trwać trzy miesiące, ale termin zakończenia został przełożony. Do tej pory odwiedziło ją ponad 40 tys. osób.

Od połowy czerwca w Tichauer Art Gallery w Browarze Obywatelskim w Tychach można zobaczyć 50 oryginalnych obrazów artysty, które osobiście uważał za najlepsze oraz 5 obrazów z prywatnej „kolekcji japońskiej”, do niedawna traktowanych jako zaginione. Dzieła z Muzeum Historycznego w Sanoku prezentują dwa najważniejsze okresy twórczości mistrza.
Pierwszy z nich to okres fantastyczny przypadający na lata 70. i początek lat 80., najbardziej dynamiczny, wizjonerski i wzbudzający wśród widzów ogromne emocje. Drugi, przypadający na lata 90. i początek XXI wieku, to czas przemiany, w którym artysta w sposób wyważony, niezwykle malarski kreuje nowe wizje. Wszystkie wybrane obrazy są niezwykle różnorodne, spinają klamrą lata 1970-2005 i pozwalają zaobserwować rozwój i dojrzewanie sztuki Beksińskiego.

Na widzów czeka także wystawa multimedialna „Beksiński Multimedia Exhibition – Human Condition” organizowana przez Fundację Beksiński. To multimedialna podróż przez twórczość artysty w ekscytujący sposób łącząca obraz i dźwięk. Wybrane dzieła Zdzisława Beksińskiego zostaną zaprezentowane na wielkoformatowych ekranach w połączeniu z muzyką lub w stereoskopii (3D), a poprzez technologię VR odwiedzający będą mogli głębiej przyjrzeć się dziełom. Poza tym nie zabraknie także pokazów mappingu, wystawy kilkudziesięciu prac Beksińskiego zrealizowanych za pomocą grafiki komputerowej czy fotomontażu, licznych fotografii i unikatowych materiałów video z prywatnych archiwów artysty i Fundacji Beksiński.

Wystawa miała trwać 3 miesiące, od 18 czerwca do 25 września. Jednak z powodu dużej popularności organizatorzy przełożyli termin jej zakończenia o ponad miesiąc. Ostatnią okazją do zobaczenia obrazów mistrza z Sanoka będzie 2 listopada. Jednak najwięcej biletów zostało na 1 listopada.

 

Orientacyjny czas zwiedzania wystawy to 40 minut. Bilety oferowane są na określone przedziały godzinowe: 9:00 – 12:00, 12:00 – 15:00, 15:00 – 18:00, 18:00 – 21:00. W wybranym przedziale czasowym można odwiedzić ekspozycję o dowolnej porze.

Ceny biletów:
Wystawa malarstwa Zdzisława Beksińskiego: bilet normalny – 39 zł, bilet ulgowy – 30 zł.
Wystawa malarstwa Zdzisława Beksińskiego + Wystawa Beksiński Multimedia Exhibition – Human Condition: bilet normalny – 55 zł, bilet ulgowy – 45 zł, bilet grupowy (powyżej 30. osób) – 45 zł.
Bilety ulgowe przysługują uczniom i studentom z ważną legitymacją, seniorom powyżej 65 roku życia, osobom niepełnosprawnym (wraz z opiekunem) w weekendy, od piątku do niedzieli. Do darmowego wstępu na wystawę malarstwa Zdzisława Beksińskiego uprawnione są: osoby niepełnosprawne (wraz z opiekunem) od poniedziałku do czwartku, dzieci do 6 roku życia.

Bilety są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Monika 30 października, 2022 at 9:46 pm - Reply

    Prawdziwa legenda, świetna wystawa, warto też obejrzeć film o Beksińskim.

Dodaj komentarz

*
*