Reklama

Wypadek tramwaju w Katowicach. Siedem osób zostało poszkodowanych [AKTUALIZACJA]

Grzegorz Żądło
Wypadek przy rondzie w Katowicach. Poszkodowanych zostało sześć osób.

Na ul. Chorzowskiej, tuż przy dojeździe do ronda doszło do wykolejenia się tramwaju. Pojazd uderzył w słup trakcyjny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że motorniczy zasłabł. To właśnie on został najbardziej poszkodowany. Trafił do szpitala w stanie ciężkim.

Oprócz niego, rannych zostało 6 osób. Ruch tramwajów pomiędzy rondem i Chorzowem został wstrzymany. Policja zablokowała też ruch kołowy na odcinku od ul. Misjonarzy Oblatów do ronda.


Tagi:

Komentarze

 1. Rafał R 3 czerwca, 2024 at 8:10 am - Reply

  No właśnie, ciekaw jestem czy zadziałały objazdy tramwajowe przez Grundmanna tak jak to niby miało działać? Może redakcja coś na ten temat napisać? Jak tam się sprawdziła słuszność wybudowania tej “linii”, która miała być tak ważna i kluczowa dla pasażerów? Pomogło coś ludziom w czasie gdy tramwaje nie jeździły zwykłą trasą?

  • Czytelnik 4 czerwca, 2024 at 7:41 am Reply

   To samo pomyślałem. Zwykle Katowice24.info pogłębiają temat, ale w końcu był długi weekend. Może jeszcze wrócą do tego?

   • Grzegorz Żądło 4 czerwca, 2024 at 9:41 am Reply

    Wrócimy. Wczoraj próbowaliśmy pogłębić temat, ale policja nie miała nic nowego do powiedzenia.

 2. P Śl 3 czerwca, 2024 at 12:25 am - Reply

  Pierwsza, dobra okazja do wykorzystania torowiska na Grundmanna. Co do wypadku, to motorniczy jest w ciężkim stanie chyba z racji jakiegoś zawału, bo kabina jest praktycznie nietknięta. Tramwaj wygląda jakby tylko wyjechał z szyn i się zakopał w kamieniach i trawie. Szczęście w nieszczęściu, że na Śląsku pojazdy jeżdżą słabo napełnione.

Dodaj komentarz

*
*