Reklama

Wyniki wyborów w Katowicach. Marcin Krupa wygrywa w pierwszej turze [NA ŻYWO]

Redakcja
Dla wielu ludzi to będzie bardzo długi wieczór i jeszcze dłuższa noc. Dla nas też. Jeśli chcecie wiedzieć najszybciej jak się da, kto został prezydentem Katowic oraz kto został radnym, musicie zajrzeć do portalu Katowice24.info. I to najlepiej kilka, a może nawet kilkanaście razy. My dzisiaj spać nie idziemy. Od 20:30 zaprosimy was na wieczór wyborczy na żywo.

23:50

W sztabie Śląskiej Partii Regionalnej nastroje raczej minorowe.

Zaryzykowaliśmy jako Ruch Autonomii Śląska. Weszliśmy w szerszy projekt, jakim jest Śląska Partia Regionalna. Popełniliśmy poważny błąd przy rejestracji. ŚPR była uchwytna w sondażach i było widać tendencję rosnącą. Natomiast, czy to, że na karcie do głosowania pojawił się tylko skrót, przekreśli nasze szanse, czy nie, to jest pytanie, na które nie potrafię odpowiedzieć – mówi Jerzy Gorzelik, jeden z  liderów ŚPR.

23:40

Prezydent Katowic jest już (raczej) znany. Teraz trwa nerwowe wyczekiwanie na wyniki głosowania do rady miasta. Na zdjęciu radny Krzysztof Pieczyński.

23:30

Ilona Kanclerz komentuje swój wynik:

My jesteśmy zadowoleni, bo pamiętajmy, że to jest nowa organizacja, która ma dopiero pół roku. O ile się nie mylę, to ten wynik mój – jako kobiety – to jest jeden z wyższych wyników w Polsce, jak nie najwyższy.

23:10

Jarosław Makowski komentuje swój wynik:

Ja oczywiście nie uciekam z Katowic. Jak mówiłem, to jest moja ojczyzna i działam także w stowarzyszeniu, jako miejski aktywista. W polityce bardzo ważną cechą jest cierpliwość. Wydaje mi się, że mi cierpliwości nie brakuje i absolutnie będę się bił przez te kolejne lata już jako miejski aktywista, działacz stowarzyszenia Bo Miasto o te wszystkie tematy, które podnosiłem w kampanii.

23:00

Spływają pierwsze wyniki z komisji.  Na razie szpitale na Ceglanej i Warszawskiej:

Makowski 4

Krupa 3

Kanclerz 2

22:05

Swój wynik komentuje Jarosław Gwizdak: Jestem bardzo zadowolony ze swojego wyniku. Jeżeli utrzymają się dane z sondażu, to wynik dwucyfrowy jest bardzo dobry. Przed wyborami założyłem sobie, że nie będę epizodem z wynikiem na poziomie kilku procent. To na pewno jest początek. Czego? Zobaczymy. Bardzo bym chciał, żeby ktoś z naszych ludzi wszedł do rady.

21:55

W sztabie Forum Samorządowego i Marcin Krupa trwa euforia po sondażowych wynikach. Radny Józef Zawadzki zdradza ukrywane przed światem talenty 🙂

21:40

Borys Budka komentuje: Moim zdaniem jutro się obudzimy i będzie druga tura w Katowicach.

21:20

Wyniki, te sondażowe, z największych miast naprawdę napawają wielkim optymizmem. Ciężka praca ludzi Koalicji Obywatelskiej widać, że przynosi efekty (…) W Katowicach będziemy teraz całą noc wyczekiwać na rzeczywiste wyniki. Sondaż pokazuje pierwszą turę dla prezydenta Krupy, ale Jarkowi Makowskiemu należą się duże gratulacje. Jeszcze rok temu nikt nie dawał mu żadnych szans. W sondażach pojawiał się z 5-6 – procentowym poparciem – mówi Wojciech Saługa, marszałek woj. ślaskiego.

21:10

Komentując wyniki wyniki wyborów Marcin Krupa powiedział, że cieszy się, że mieszkańcy Katowic po raz kolejny zaufali bezpartyjnemu prezydentowi. Podziękował rodzinie i swojej ekipie. Zapowiedział, że bez względu na wynik wyborów do rady miasta, „zagospodaruje” ludzi Forum.

21:00

W sztabie Forum Samorządowego i Marcina Krupy euforia. Według sondażowych wyników, które podaje TVN24, Marcin Krupa zdobył 51,1% głosów. Drugie miejsca dla Jarosława Makowskiego – 24,4 %. Trzecie miejsce dla Jarosława Gwizdaka -11,1%, czwarta Ilona Kanclerz (Śląska Partia Regionalna) – 7,7%, dalej  Adam Słomka – 2,5% Jakub Kalus – 2,0% i Mirosław Korbasiewicz – 1,2% Frekwencja wyborcza w Katowicach wyniosła – 48,6%.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*