Reklama

Wybory samorządowe 2018: Forum Samorządowe i Marcin Krupa ujawniło listy kandydatów na radnych

Grzegorz Żądło
Potwierdziły się nasze informacje. Marcin Krupa oficjalnie ogłosił dzisiaj start w wyborach prezydenckich. Przy okazji Forum Samorządowe i Marcin Krupa ujawniło wszystkich kandydatów na radnych. Wielkich niespodzianek nie ma. Jedynym radnym, który nie będzie kandydował jest Jerzy Forajter.

Marcin Krupa stwierdził, że cztery lata jego kadencji pozwoliły Katowicom dobrze się rozwijać. Podkreślił, że to zasługa nie tylko pracowników urzędu, ale też radnych. O kandydatach na radnych mówił, że są dobrze znani w swoich dzielnicach. – Oni dzisiaj nie muszą nic udowadniać, bo działają od dawna – mówił Marcin Krupa.

Na listach znaleźli się wszyscy obecni radni, oprócz Jerzego Forajtera, który radnym był 24 lata. Były przewodniczący rady miasta podjął decyzję o niekandydowaniu. Na Facebooku napisał, że nadal będzie popierał Marcina Krupę. „Uważam, że przyjętą wizję rozwoju miasta należy kontynuować, dlatego w nadchodzących wyborach będę popierał kandydaturę Marcina Krupy na stanowisko prezydenta i apelował o głosowanie na kandydatów do Rady Miasta z listy bezpartyjnego „Forum Samorządowego i Marcin Krupa”.

Prezydent Katowic powiedział, że Forajter nadal będzie współpracował z Forum. – To jest bardzo cenna postać sceny samorządowej naszego miasta i nadal będzie nam pomagał. To jest jego decyzja i ją uszanowałem.

Na listach Forum jest dużo nazwisk, które od dawna przewijają się w kontekście wyborów samorządowych, ale jest też kilka nowych twarzy. Wysokie miejsce w okręgu I dostał Krzysztof Pieczyński, który jest trzeci na liście. – Mieszkańcy namawiali mnie, żebym kandydował i zdecydowałem się jeszcze raz poddać weryfikacji wyborców. Pracowałem przez cztery lata i każdy może ocenić moją działalność jako radnego – mówi Pieczyński.

To on na listę wciągnął byłą dobrze zapowiadająca się tenisistkę Igę Odrzywołek. W okręgu I debiutuje też m.in. związana z harcerstwem Małgorzata Dudek.

W okręgu II pierwsze trzy miejsca dla radnych, a otwiera ją Dariusz Łyczko. Podobnie w okręgu III, w którym jedynką jest Adam Skowron, a dwójką Tomasz Szpyrka. Ciekawa sytuacja w okręgu IV. Pierwsze miejsce dostał radny Borys Pronobis, a drugie były radny Jerzy Dolinkiewicz. Dopiero na trzecim znalazł się Józef Zawadzki, który jednak już w poprzednich wyborach pokazał, że potrafi zdobyć głosy nawet z odległego miejsca. Tuż za nim Krzysztof Kraus, który w poprzednich wyborach był sztabowcem Jerzego Ziętka, który konkurował z Marcinem Krupą w wyborach prezydenckich. Listę zamyka rzecznik straży miejskiej w Katowicach Jacek Pytel.

W okręgu V na czele Maciej Biskupski i Damian Stępień. Na czwartym miejscu znalazł się Adrian Szymura, który cztery lata temu kandydował z listy SLD.

Za tydzień,  w sobotę 15 września Forum Samorządowe i Marcin Krupa ma ogłosić swój program wyborczy.

Listy kandydatów na radnych Forum Samorządowego i Marcin Krupa

Okręg 1 (Kostuchna, Podlesie, Zarzecze, Piotrowice-Ochojec, Ligota-Panewniki)

1. Marcin Krupa

2. Krystyna Siejna

3. Krzysztof Pieczyński

4. Stefan Gierlotka

5. Iga Odrzywołek

6. Ewa Ciesielska

7. Jakub Kol

8. Krzysztof Kurzeja

9. Małgorzata Dudek

Okręg II (Giszowiec, Nikiszowiec-Janów, Murcki, Szopienice-Burowiec, Dąbrówka Mała)

1. Dariusz Łyczko

2. Marek Chmieliński

3. Tomasz Rokicki

4. Barbara Mańdok

5. Agnieszka Rzepecka

6. Elżbieta Olejnik

7. Tomasz Hawryluk

Okręg III (Śródmieście, Dąb, os. Paderewskiego-Muchowiec, Brynów część wschodnia- os. Zgrzebnioka)

1. Adam Skowron

2. Tomasz Szpyrka

3. Iwona Ponikło

4. Lesław Gajda

5. Katarzyna Wichary-Pukacz

6. Mariusz Jankowski

7. Agnieszka Jagła

Okręg IV (os. Tysiąclecia, os. Witosa, Brynów część Zachodnia-Załęska Hałda, Załęże)

1. Borys Pronobis

2. Jerzy Dolinkiewicz

3. Józef Zawadzki

4. Krzysztof Kraus

5. Barbara Bańska

6. Beata Kalinowska

7. Anna Bielaś

8. Jacek Pytel

Okręg V (Koszutka, Bogucice, Wełnowiec-Józefowiec,, Zawodzie)

1. Maciej Biskupski

2. Damian Stępień

3. Anna Malik

4. Adrian Szymura

5. Mariola Para-Hewig

6. Sabina Kubica

7. Jarosław Caputa


Tagi:

Komentarze

 1. ja ja 15 września, 2018 at 3:24 am - Reply

  Andrut na prezydenta!
  A tak na serio, to co on robi, poza lansowaniem samego siebie?

 2. All 7 września, 2018 at 1:24 pm - Reply

  To trzecie miejsce na liście jest wysokie czy nie? Bo w przypadku jednego kandydata piszecie że dostał wysokie trzecie miejsce, a w przypadku innego że dopiero trzecie i że potrafi zdobyć głosy z odległego miejsca. Chyba lubicie Andruta co nie?

  • Grzegorz Żądło 7 września, 2018 at 1:34 pm Reply

   W przypadku, kiedy w okręgu kandydują prezydent i przewodnicząca rady miasta, to trzecie miejsce jest wysokie. W drugim przywołanym okręgu, trzecie miejsce to dopiero trzecie miejsce za osobą, która radnym nie jest.

Dodaj komentarz

*
*