Reklama

Wszywka alkoholowa w Katowicach – jak działa Esperal?

Wszywka alkoholowa w Katowicach.

Alkoholizm jest chorobą cywilizacyjną i znakiem naszych czasów. Ta niechlubna dolegliwość zbiera coraz większe żniwo u coraz młodszych osób. Zaniedbana, nieleczona lub nieprawidłowo leczona może doprowadzić pacjenta do ciężkich uszczerbków na zdrowiu, a nawet narazić go na śmierć. Dlatego też niezwykle istotna jest kompleksowa terapia alkoholizmu. Jednym z jej elementów jest Esperal. Jako wszywka alkoholowa w Katowicach dostępna jest na wyciągnięcie ręki dzięki rozbudowanej ofercie Centrum Medycznego Galmedic.

Esperal do niedawna uważany był za niezwykle kontrowersyjną metodę wspomagającą leczenie alkoholizmu. Obecnie stanowi stały element kompleksowej terapii tego uzależnienia. W połączeniu z odtruciem alkoholowym i psychoterapią alkoholizmu daje najlepsze rezultaty. Nie można jednak spodziewać się, że samodzielne zastosowanie tej substancji będzie sukcesem terapeutycznym. Wszywka alkoholowa w Katowicach implementowana jest przez specjalistów, którzy instruują każdego pacjenta o sposobie leczenia i terapii choroby alkoholowej. Tylko współpraca terapeutów z alkoholikiem może zagwarantować mu pełne pokonanie nałogu.

Wszywka alkoholowa w Katowicach

Wiele osób obawia się samego przebiegu zabiegu. Jest on jednak mało skomplikowany, a dzięki temu całkowicie bezpieczny. Wykonuje go lekarz chirurg w znieczuleniu miejscowym obszaru operacyjnego na ciele pacjenta. Najczęściej jałowe tabletki z Esperalem wszywa się w okolice pośladka, barku, obojczyka. Miejsca te wybierane są ze względu na najwyższy poziom dyskrecji oraz ze względów technicznych operacji. Tabletka powinna być bowiem umieszczona w okolicy mięśniowej, podpowięziowo. Wszywka alkoholowa w Katowicach wszywana jest w Centrum Medycznym Galmedic. Pacjent znajduje się tam pod specjalistyczną opieką, dzięki czemu zyskuje poczucie komfortu. Zabieg poprzedzony jest dokładnym wywiadem lekarskim oraz badaniem.

Pacjent nie spędza w placówce medycznej wiele czasu. Przed zabiegiem nie wymaga specjalnego przygotowania. Wystarczy, że zgłosi się we wcześniej ustalonym terminie i będzie trzeźwy. To warunek konieczny do przeprowadzenia zabiegu. W celu weryfikacji pacjenta zawsze przeprowadza się badanie jego trzeźwości. To element konieczny, by jak najlepiej zadbać o jego bezpieczeństwo. „Zaszycie” pijanego alkoholika mogłoby bowiem skończyć się tragicznie. Wszystko ze względu na reakcje, jakie wywiera w organizmie Esperal połączony z alkoholem. Substancja odurzająca aktywuje jego działanie. Tabletka upośledza proces metabolizmu alkoholu, przez co uniemożliwia rozkład substancji toksycznych do neutralnych produktów procesu trawienia. W organizmie „zaszytego” pacjenta kumuluje się aldehyd octowy, wpływając na wystąpienie niepożądanych objawów. Najczęściej opisuje się je jako wzmożone objawy kaca.

Wskazania do wykonania zabiegu

Z zabiegu mogą skorzystać osoby uzależnione od alkoholu, które nie przejawiają przeciwwskazań. W celu wykonania szczegółowego badania kwalifikacyjnego należy skontaktować się z lekarzem. Możliwe jest to w terminie poprzedzającym wykonanie zabiegu. Dzięki wywiadowi określa się nie tylko bezpieczeństwo zaszycia, ale i indywidualne potrzeby, preferencje i oczekiwania pacjenta. Doświadczony lekarz potrafi ponadto na podstawie rozmowy ocenić stopień uzależnienia alkoholika od substancji odurzającej. Wszystkie te szczegóły potrzebne są specjaliście do skutecznego doboru odpowiedniej dawki leku, by ten zadziałał prawidłowo.

Wszywka alkoholowa w Katowicach kosztuje kilkaset złotych. Ze względu na długość jej działania, nie jest to wielki koszt. Prawidłowo dobrana dawka leku uwalnia się stopniowo do organizmu człowieka nawet przez rok. Dzięki temu leczenie jest długotrwałe. Dla zapewnienia optymalnych efektów powinno się je połączyć z innymi metodami terapii. W tym celu należy skonsultować się z terapeutą leczenia uzależnień, psychologiem lub psychiatrą. Jedynie kompleksowa opieka i holistyczna terapia przyczyniają się do wygranej walki z nałogiem. Wszywka alkoholowa jest jedynie strażnikiem trzeźwości. Wzbudza awersję u osoby „zaszytej”, dzięki czemu jej chęć sięgnięcia po alkohol stopniowo się zmniejsza. Esperal nie gwarantuje jednak trzeźwości i całkowitego wyleczenia z nałogu.Wszywka alkoholowa Katowice

Wszywka alkoholowa – przeciwwskazania

Z zabiegu nie może skorzystać każdy alkoholik. Bezwzględnie dyskwalifikuje go z możliwości wszycia Esperalu stan upojenia alkoholowego. Jeśli osoba uzależniona nie przerwie ciągu alkoholowego, w jakim się znajduje, nie może zostać „zaszyta”. Do tego celu konieczna jest przynajmniej 24-godzinna wstrzemięźliwość. Pacjent nie może ponadto znajdować się pod wpływem innych substancji i środków odurzających.

Przeciwwskazaniami zdrowotnymi do wykonania zabiegu są przede wszystkim schorzenia układu krążenia i układu nerwowego. Niebezpieczne dla zdrowia pacjenta może być „zaszycie” w przypadku stwierdzonych u niego zaburzeń krzepliwości krwi, chorób wątroby oraz nadwrażliwości na disulfiram, czyli substancję czynną wszywki alkoholowej. Pacjent posiadający zaburzenia psychiczne, myśli samobójcze, stany psychotyczne, omamy i urojenia, również nie zostanie zakwalifikowany do zabiegu. Najpierw lekarz postara się przywrócić jego równowagę psychiczną, by możliwe stało się wzbudzenie jego motywacji wewnętrznej do walki z nałogiem.

Koszt i rekonwalescencja po zabiegu wszywki alkoholowej

Wykonanie zabiegu podskórnego wszycia Esperalu kosztuje kilkaset złotych. Cena waha się od 650 do 850 złotych. Odpowiednio dobrana dawka leku uwalnia się do krwiobiegu pacjenta nawet przez okres kilku miesięcy. W związku z tym koszt wszywki nie jest duży – jej działanie rozciągnięte jest bowiem w czasie, a terapia może być uznana za długotrwałą.

Po wykonaniu zabiegu „zaszycia” pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć. Jedynym i najważniejszym ograniczeniem, do jakiego powinien się stosować, jest wstrzemięźliwość od alkoholu. W związku z tym nie powinien on spożywać ani używać żadnych produktów zawierających w swym składzie alkohol. Chodzi tu nie tylko o czyste napoje alkoholowe, ale i słodycze, płyny do płukania jamy ustnej, perfumy itp. Rekonwalescencja po zabiegu przebiega szybko i sprawnie. Rana goi się najczęściej w ciągu tygodnia, zostawiając niewielki ślad – bliznę.

Obawy i bezpieczeństwo

Esperal jest substancją legalną i dostępną na polskim rynku farmaceutycznym. Tabletki wszywane w Centrum Medycznym Galmedic pochodzą od sprawdzonego producenta. Posiadają atesty i są dopuszczone do farmaceutycznego obiegu sprzedażowego. Bez obaw można stosować je u każdego, kto nie posiada przeciwwskazań do wykonania implementacji. Choć ich lista nie jest długa, szczegółowy wywiad lekarski, który lekarz przeprowadza przed każdym zabiegiem, pozwala wychwycić ewentualne ograniczenia.

Zabieg, który wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, jest bezbolesny i bezpieczny. Specjalistyczna placówka, opieka wykwalifikowanego personelu medycznego, jasne zalecenia – wszystkie te czynniki wpływają na poczucie bezpieczeństwa i komfortu u pacjenta. Niezwykle istotna jest również dyskrecja. Kadra pracująca w ośrodkach uzależnień i innych placówkach medycznych kieruje się w swej pracy zasadą zachowania tajemnicy zawodowej. Dzięki temu i przy odpowiednim umieszczeniu wszywki nikt postronny nie zorientuje się, jakiemu leczeniu został poddany alkoholik. Kliknij wszywka alkoholowa Katowice i umów się na zabieg.

Wszywka alkoholowa – ryzyko, skutki uboczne i powikłania

Ryzyko wynikające z przeprowadzenia zabiegu wszycia Esperalu wynika głównie z zatajenia przez pacjenta informacji o przeciwwskazaniach do jego wykonania. Sfałszowanie wyniku badania trzeźwości nie jest możliwe, jednakże pozostałe dane pacjenta mogą zostać zatajone lub podane niezgodnie z prawdą. W związku z tym każdy pacjent poddawany jest szczegółowemu badaniu lekarskiemu przed wykonaniem zabiegu. W razie potrzeby zleca się ponadto dodatkowe badania laboratoryjne. Procedura ma na celu ograniczenie do minimum ryzyka wystąpienia powikłań i skutków ubocznych wszycia Esperalu.

Najczęstszymi powikłaniami po zabiegu wszycia wszywki alkoholowej są trudności w gojeniu się rany. Nierzadko wynikają one jednak ze złej higieny i pielęgnacji obszaru ciała, w którym znajduje się blizna. Aby uniknąć zakażenia, należy codziennie przemywać ranę i zmieniać opatrunek. Wskazana jest ponadto samoobserwacja miejsca nacięcia skóry. Jeśli rana boli, czerwienieje, sączy się z niej ropa lub inny płyn, należy skorzystać z porady lekarza. Mogą to być pierwsze objawy infekcji.

Bezpośrednie skutki działania Esperalu nie są odczuwalne dla alkoholika, który pozostaje trzeźwy. W przypadku, gdy zechce on spróbować przepić wszywkę, dochodzi do tzw. reakcji disulfiramowej. Będzie on zatem odczuwał objawy przypominające popularnego kaca, ale o wiele większym natężeniu. W związku z tym pierwszym zaleceniem lekarza jest zachowanie wstrzemięźliwości przez cały okres działania Esperalu. Niestosowanie się do tych zaleceń może doprowadzić do występowania poważnych powikłań zdrowotnych.

Kompleksowa terapia alkoholizmu w Katowicach – Centrum Medyczne Galmedic

Wszywka alkoholowa to tylko jeden z elementów kompleksowej terapii alkoholizmu. Aby leczenie skomplikowanej choroby alkoholowej było skuteczne, wymaga równie skomplikowanych działań. Terapia uzależnienia powinna być podzielona na odpowiednie etapy i składać się z takich oddziaływań jak: detoks alkoholowy, kroplówki witaminowe oraz psychoterapia alkoholizmu. Wszystkie wyżej wymienione formy terapii alkoholizmu oferuje Centrum Medyczne Galmedic w Katowicach. Tylko współpraca personelu oraz pacjenta z terapeutami może zaowocować całkowitym wyjściem z nałogu.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*