Reklama

Wszystkich Świętych w Katowicach. Utrudnienia na drogach i bezpłatna komunikacja miejska

Łukasz Kądziołka
Utrudnienia na katowickich drogach przy okazji Wszystkich Świętych. Jak co roku duży ruch w okolicach cmentarzy powoduje, że konieczne są zmiany dla kierowców. ZTM zachęca do korzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Od kilku dni na ulicach Katowic widać wzmożony ruch samochodów. Już przed weekendem policja wprowadziła zmiany w organizacji ruchu w rejonie katowickich cmentarzy. Największych tłoków można spodziewać się 1 listopada, we Wszystkich Świętych i dzień później. Wiele ulic jest zamkniętych i nie będzie możliwe nie tylko parkowanie, ale również przejazd. Poniżej najważniejsze informacje dla wybierających się samochodem na cmentarz.

UTRUDNIENIA NA DROGACH

Cmentarz przy ul. Sienkiewicza

Zamknięcie ulicy od ul. Powstańców (za wyjątkiem osób niepełnosprawnych i mieszkańców posesji), zalecany jest objazd ul. Jagiellońską. Samochód najlepiej zaparkować na pl. Sejmu Śląskiego i przy ul. Wita Stwosza.

Cmentarz przy ul. Damrota

Zamknięcie ulicy na odcinku od ul. Powstańców do ul. Przemysłowej. Zalecany jest objazd ulicami Przemysłową, Graniczną i Powstańców.
Samochód najlepiej zaparkować przy ul. Przemysłowej, obok D.H. „Belg” i przy ul. Damrota.

Cmentarz przy ul. Brackiej

Zamknięcie prawego pasa ul. Brackiej na odcinku od ul. Chorzowskiej do DTŚ. Nastąpi wyłączenie jednego pasa do skrętu w lewo z ul. Chorzowskiej do ul. Brackiej, a także jednego pasa ruchu do jazdy na wprost przy ul. Złotej. Zalecany objazd ul. Chorzowską i przez os. Tysiąclecia.
Samochód najlepiej zaparkować przy ul. Złotej i pod estakadą przy stacji paliw na ul. Brackiej.

Cmentarz przy ul. Wróblewskiego
Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku od ul. Podhalańskiej do ul. Wrocławskiej. Zalecany objazd ulicami Markiefki i Leopolda.
Samochód można zaparkować na parkingu przy cmentarzu i przy ul. Nowotarska.

Cmentarz przy ul. Gospodarczej

Wprowadzenie zakazu zatrzymywania z odholowaniem pojazdu na koszt właściciela na odcinku od wylotu z autostrady A4 do wyjazdu z ul. Porcelanowej.
Samochód można zaparkować na parkingu przy cmentarzu i od strony Doliny Trzech Stawów.

Cmentarz przy ul. Panewnickiej

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Bronisławy na odcinku od ul. Panewnickiej do ul. Śląskiej (w przypadku dużej liczby pieszych może nastąpić czasowe wstrzymanie ruchu kołowego). Zalecany objazd ulicami Piotrowicką, Śląską i Medyków.

Samochód można zaparkować na parkingu przy bazylice franciszkanów i na pobliskich ulicach.

Cmentarz przy ul. Cmentarnej

Zamknięcie całej ul. Cmentarnej. Zalecany objazd ul. Bagienną. Samochód najlepiej zaparkować przy ul. Oswobodzenia.

Cmentarza przy ul. Gliwickiej

Samochód najlepiej zaparkować przy ul. Marii Goeppert-Mayer, ul. Gliwickiej i ul. Ondraszka.

Cmentarz przy ul. Armii Krajowej

Samochód najlepiej zaparkować przy miejscach wyznaczonych wzdłuż ul. Armii Krajowej,

Cmentarz przy ul. Popiełuszki

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku od ul. Le Ronda do ul. Techników.
Samochód najlepiej zaparkować wzdłuż ul. Popiełuszki po lewej stronie oraz na parkingach wzdłuż ul. Techników.

BEZPŁATNA KOMUNIKACJA MIEJSKA 

Od 29 października ZTM przygotował zmiany w komunikacji miejskiej. Jednak największe zmiany czekają pasażerów 1 listopada, kiedy większość linii kursować będzie zgodnie z sobotnimi rozkładami jazdy. Wyjątkami będą linie tramwajowe: 21, 27, 38 i linie autobusowe: 6, 12, 23, 25, 39, 70, 72, 74, 76, 129, 140, 154, 160, 160S, 169, 175, 201, 222, 223, 230, 231, 236, 259, 288, 603, 606, 616, 632, 634, 635, 637, 674, 720, 723, 840, 900, 901, 949, 969 i Z-1, które będą kursować zgodnie z rozkładami jazdy na Wszystkich Świętych.

Od wczoraj kursują specjalne, cmentarne linie autobusowe kursujące do 2 listopada. Są one oznaczone literą C. W Katowicach to linie C5 i C8. Pierwsza linia cmentarna kursuje pomiędzy ul. Mickiewicza a cmentarzem komunalnym przy ul. Murckowskiej (przez ul. Francuską). Z kolei autobusy linii C8 jeżdżą z przystanku obok cmentarza przy Francuskiej do pętli w Borkach. Po drodze zatrzymują się m.in. przy pl. Wolności (niedaleko cmentarza przy ul. Gliwickiej) oraz obok cmentarza w Bogucicach. Pełny rozkład jazdy dodatkowych linii i wszystkie informacje o zmianach w komunikacji miejskiej można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*