Reklama

Wszedł na plebanię w Katowicach i ukradł pieniądze z jałmużny. Prawie 10 tys. złotych

Redakcja
Kradzież w kościele w Katowicach. Mężczyzna wszedł na plebanię i wyniósł stamtąd pieniądze pochodzące z jałmużny. Proboszcz parafii jest zaskoczony pewnością siebie złodzieja.

Kościół w Katowicach został okradziony. Policja opublikowała wizerunek mężczyzny podejrzewanego o kradzież przy ul. Bukszpanowej 23. Mieści się tu parafia Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach. To niewielka parafia, która została założona w 2010 roku. Przez wiele lat liturgia odbywała się w tymczasowej drewnianej kaplicy. Teraz budynek świątyni jest na ukończeniu. W ostatnim czasie w trakcie mszy zbierano pieniądze na zapłacenie robocizny i kostkę brukową. Jednak 20 maja doszło do ich kradzieży. – Pracownicy kancelarii parafialnej wyszli z pomieszczenia na obiad. W tym samym czasie na obiedzie byli księża. Mężczyzna wszedł do pomieszczenia kancelarii i wyjął z szafki pieniądze – mówi mł. asp. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa KMP w Katowicach. Wizerunek podejrzewanego nagrały kamery. Mężczyzna ma odsłoniętą twarz. Miał na sobie rękawiczki i nie zostawił śladów, bo osłonił buty. Jak mówi ks. Grzegorz Węglorz, proboszcz parafii, mężczyzna zachowywał się jak zawodowiec. – Dziwne, że ta osoba wiedziała o tym, gdzie i kiedy wejść. Ja byłem w pokoju obok – relacjonuje ks. Węglorz. Łącznie z kancelarii zniknęło 8350 złotych. Były to pieniądze parafian pochodzące z jałmużny, zebrane podczas mniej więcej dwóch kolekt. Wszystko miało być przeznaczone na roboty prowadzone na terenie kościoła.

Policja liczy na pomoc w namierzeniu mężczyzny. Dlatego mundurowi opublikowali zdjęcia z monitoringu. Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać mężczyzn lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia ich tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z VI komisariatu pod nr telefonu 47 85 137 50, 47 85 137 51 lub pod adresem e-mail: [email protected]


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*