Reklama

Wracają usługi „złotej rączki” dla seniorów. Na razie jako teleporady

G. Ż.
Po kilkumiesięcznej przerwie Urząd Miasta Katowice wznowił usługi „złotej rączki” dla seniorów. Na razie jednak, osoby powyżej 65. roku życia będą mogły liczyć na poradę wyłącznie przez telefon. Chyba, że mieszkańcy potrzebujący pomocy są już zaszczepieni na koronawirusa.

Program „złota rączka” ruszył 3 lutego 2020 roku, ale już 16 marca został wstrzymany, z powodu epidemii koronawirusa.  Później został wznowiony od 5 lipca i ponowne przerwany 12 października.

W założeniu, to darmowa usługa dla starszych mieszkańców, którzy potrzebują wsparcia w naprawie prostych usterek. Jednak muszą spełniać kilka warunków. Aby zamówić złotą rączkę, trzeba być mieszkańcem Katowic w wieku powyżej 65 lat i mieszkać samotnie lub ewentualnie z jedną osobą również w takim wieku. Każdy może zamówić złotą rączkę raz w miesiącu. Oznacza to, że w ciągu roku mieszkaniec może umówić się nawet na 12 takich wizyt. Program zakłada, że naprawy będą realizowane tylko jeśli ich koszt nie przekroczy 100 zł. Złota rączka pomoże na przykład z cieknącym kranem, spłuczką, naprawą drzwi, listw przypodłogowych, regulacją okna.
Naprawą usterek w domach seniorów zajmował się Krzysztof Makieła. Teraz, przynajmniej przez jakiś czas, będzie pomagał w naprawach tylko przez telefon. Czyli coś jak teleporada u lekarza.

Wyjątkiem będą sytuacje, w których o pomoc zwróci się senior zaszczepiony już na COVID-19. Jeśli wyrazi na to zgodę, wówczas „złota rączka” będzie mogła podjechać do niego osobiście.

Żeby poprosić o pomoc trzeba zadzwonić na numer telefonu 789 249 673, który czynny jest w godzinach 8:00-16:00.


Tagi:

Komentarze

  1. Jo Achim 2 marca, 2021 at 11:27 pm - Reply

    Bezczelność!
    Kiedy normalny facet ma 65 lat to ma zdolności intelektualne i manualne często większe niż o wiele młodsi.
    Ma też wiedzę, doświadczenie i jest fachowcem co pozwala mu na życie bez np. instrukcji obsługi papieru toaletowego i innych banalnych dupereli.

Dodaj komentarz

*
*